Yurt dışına açılan "Getir" Londra'da hizmet vermeye başladı
Advertisement

Yurt dışına açılan "Getir" Londra'da hizmet vermeye başladı

27.01.2021 20:43 | Son Güncelleme: 27.01.2021 21:56
Yurt dışına açılan

Türkiye'nin teknoloji girişimi Getir, İngiltere'nin başkenti Londra'da faaliyet göstermeye başladı. Getir'in Kurucusu Nazım Salur, sosyal paylaşım platformu Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Getir'imiz Londra'da. Bu iki heceli Türkçe kelimeyi orada da sevdireceğiz" dedi.

İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere Türkiye çapında 10 ilde faaliyete gösteren çevrimiçi market ve yemek uygulaması Getir, artık dünyaya açılıyor.

"İKİ HECELİ TÜRKÇE KELİMEYİ ORADA DA SEVDİRECEĞİZ"

Evlere sipariş uygulaması Getir'in Kurucusu Nazım Salur, sosyal paylaşım platformu Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Getir'imiz Londra'da. Bu iki heceli Türkçe kelimeyi orada da sevdireceğiz. Getir'in bugünlere gelmesini sağlayan tüm kullanıcılarımıza ve çalışanlarımıza teşekkürler." ifadesini kullandı.

'Getir' Londra'da hizmet vermeye başladı

ALDIĞI YATIRIMLARLA DEĞERİNİ 850 MİLYON DOLARA YÜKSELTMİŞTİ

Geçen yıl aldığı 38 milyon dolarlık yatırımın ardından Getir, ikinci yatırım turunda da 128 milyon dolar yatırım alarak değerini 850 milyon dolara yükseltmişti. Michael Moritz Crankstart Getir'e yaptığı yatırımı ikinci turda da devam ettirerek Brezilya merkezli Base Partners ile birlikte turun liderliğini üstlenmişti. Bunun yanı sıra Tiger Global, Goodwater Capital, Fiba ile Esas Holding de yeni yatırımcılar arasında yer almıştı.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Gökhan Kurtaran

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title