Galatasaray Başkanı Burak Elmas: Türk futbolunun bu aktörlere teslim olmasına izin vermememiz lazım - Haberler Spor
Haberi Paylaş

Galatasaray Başkanı Burak Elmas: Türk futbolunun bu aktörlere teslim olmasına izin vermememiz lazım

Haberler.com - Haberler | Spor

TFF Başkanı Nihat Özdemir ile Galatasaray Başkanı Burak Elmas kritik toplantının ardından açıklamalarda bulundu. Özdemir'e kendilerini kabul ettiği için teşekkür eden Elmas, "Türk futbolunun değerinin artmasını istiyoruz. Burada maalesef eski sistemden beslenen aktörler var. Bunların isimlerini de konuştum. Bu aktörlere Türk futbolunun teslim olmasına izin vermememiz lazım" dedi. Öte yandan Elmas, yönetimin bir kısmının da beIN Sports'u ziyaret ettiğini belirtti.

Süper Lig'in 13. haftasında Galatasaray, sahasında Fenerbahçe'ye 2-1 mağlup oldu. Karşılaşmanın ardından hakem yönetimini hedef alan sar-kırmızılıların başkanı Burak Elmas, Tff'yle toplantı gerçekleştireceğini açıklamıştı. Bugün bir görüşme gerçekleştiren TFF Başkanı ile Burak Elmas kritik zirvenin ardından açıklamalarda bulundu.

TFF Başkanı Nihat Özdemir ve Galatasaray Başkanı Burak Elmas'ın açıklamaları şöyle:

TFF Başkanı Nihat Özdemir "Burak Elmas ve 2 arkadaşıyla beraber federasyonumuzu ziyaret ettiler. Yalnızca derbiyi değil, Galatasaray ve TFF ilişkilerini konuştuk. Tabii ki derbiyi de konuştuk. Yaşananları, kim neyi yanlış anladı, tribündeki olayları konuştuk. Türk futbolu Galatasaray'sız olmaz. İnşallah bundan sonra da olmayacaktır. TFF ve Galatasaray'ın ilişkilerini en iyi noktaya getirmek durumundayız. Ben ve yönetimim, Burak Elmas ve yönetimi aynı duyguları paylaşmaktayız." dedi.

Galatasaray Başkanı Burak Elmas "Geçen hafta konuştuk. Ancak derbi beklentilerimizin üzerinde birtakım olaylara gebe olunca ben basın toplantısı yaptım. Sayın başkanımız da bana mesaj çekerek saat 3'te randevu talebimize cevap verdi. Biz yaklaşık 6 aydır görevdeyiz. Türk futbolunun çözümleri konusunda Galatasaray'ın güçlü iradesi olacağını söylemiştik. Başkan Nihat Özdemir bu konuda çok rahat konuşabildiğimiz biri. Geldiğimizden beri geçmişten gelen alışkanlıkları düzeltmek adına ciddi bir çalışma yapılıyor. Nihat Özdemir ve ekibi de bizim istediğimiz önemli değişikliklere önem verdi. Yeni Tahkim ve Disiplin Kurulu seçiminde uzlaştık. Naklen yayın komitesi içerisindeyiz. Şeffafça konuşuyoruz." ifadelerini kullandı.

Sarı-kırmızılıların başkanı "Merkez Hakem Kurulu ile ilgili de Kulüpler Birliği'nin federasyonla birlikte yürüttüğü bir çalışma var. Başkana kabulleri için teşekkür ediyoruz. Türk futbolunun değerinin artmasını istiyoruz. Burada maalesef eski sistemden beslenen aktörler var. Bunların isimlerini de konuştum. Bu aktörlere Türk futbolunun teslim olmasına izin vermememiz lazım." dedi.

Burak Elmas "Her takımın sadece sahadaki doğru hareketleriyle maçı kazanabildiği, verilen kararlarda vicdani rahatlık olduğu bir sisteme geçiş konusunda hızla ilerlemememiz lazım. Dosyalarımızı da sunduk. Ciddi bir hazırlık yaptık. Farklı bir konuşma yapmadık Galatasaray olarak. Her kulübe eşit adalet, eşit takdir hakları ve eşit cezalar prensibimiz. TFF'nin de işi kolay değil, bunun olmasını istemeyen içeride dışarıda bir kesim var." açıklamasını yaptı.

Galatasaray Başkanı Burak Elmas "Biz buradayken yönetimimizden bir kısım, beIN Sports'u ziyaret ederek maçla ilgili, standart dışı uygulamalar için rahatsızlıklarını iletip, onlardan gerekli bilgileri almak üzere gittiler. Bu bilgiler bu akşam bize ulaşacak." diyerek sözlerini noktaladı.

Haberler.com - Spor Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (1)
Burak Ergül:BeinSports'a niye gidiyorsunuz zaten sizden yana gs pozisyonlarını kaç defa gösteriyor Cevap Yaz 1 2 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title