Fransa Kaza Bölgesine Gemi Gönderiyor

Fransa Kaza Bölgesine Gemi Gönderiyor

Fransa, Brezilya'nın Rio de Janeiro Kentinden Fransa'nın Başkenti Paris'e Gitmek Üzere Havalandıktan Sonra İrtibat Kesilen Air France Uçağının Kaybolduğu Sanılan Bölgede Araştırmalar Yapmak Üzere Bir Denizaltı Araştırma Gemisi Göndereceğini Açıkladı.

Fransa Kaza Bölgesine Gemi Gönderiyor

Fransa, Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinden Fransa'nın başkenti Paris'e gitmek üzere havalandıktan sonra irtibat kesilen Air France uçağının kaybolduğu sanılan bölgede araştırmalar yapmak üzere bir denizaltı araştırma gemisi göndereceğini açıkladı.

Fransa Ulaştırma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, bakanın, Fransız deniz araştırmaları enstitüsü IFREMER'e derhal bölgeye gitme talimatı verdiği, gidecek geminin derin denizlerde denizaltı araştırmaları yapabilen robotlar taşıdığı bildirildi.

Öte yandan, kayıp uçakta bulunan yolcuların yakınlarının hala umutlarını yitirmedikleri kaydedildi.

Kurban yakınları derneğinin sözcüsü Guillaume Denoix de Saint-Marc, Paris'teki Roissy Havaalanı yakınlarındaki bir otelde biraraya gelen yolcu yakınlarıyla görüştüğünü belirttiği açıklamasında, "Yolcu yakınları çökmüş durumda, korku içindeler. Ama hepsinin çok az da olsa hala bir umudu var" dedi.

Uçağa ait olduğu sanılan kimi parçaların bulunduğundan ailelerin haberdar olup olmadığının sorulması üzerine de "Hayır, sanmıyorum" diye konuştu.

Kaynak: AA