Kadınlardan Oluşan Faşist Müzik Grubu Köye Yerleşti, Köy Halkı İsyan Etti

Kadınlardan Oluşan Faşist Müzik Grubu Köye Yerleşti, Köy Halkı İsyan Etti

Fransa'da, sadece maden suyuyla ünlü sakin bir köy, kadınlardan oluşan aşırı sağcı müzik grubu Les Brigandes'ın üyelerinin köye yerleşmesi ardından gruba karşı kampanya başlattı.

Fransa'da, sakin bir köy olan La Salvetat-sur-Agout, kadınlardan oluşan aşırı sağcı müzik grubu Les Brigandes'ın üyelerinin köye yerleşmesine karşı ayaklandı.

MÜSLÜMANLARI VE YAHUDİLERİ HEDEF ALIYOR

Grup, şarkılarında sık sık Müslümanları, Yahudileri, eşcinselleri, gazetecileri ve Papa Francesco'yu hedef alıyor.

2015'TE YERLEŞİP KOMÜN KURDULAR

İngiliz Daily Telegraph gazetesinin haberine göre, grup üyeleri 2015'te köye yerleşti ve burada yaklaşık 30 kişilik bir komünle yaşamaya başladı.

İMZA TOPLAYIP DAVA AÇTILAR

1100 kişilik nüfusa sahip köyün sakinleri ise internet üzerinden topladıkları yaklaşık 1500 imza ile grubun köyden ayrılmasını talep ediyor.

İmza kampanyasını başlatan Christope Pourpix, kendilerine saldırmakla tehdit ettiğini iddia ettiği gruba karşı dava da açtı.

"BEN FAŞİSTİM" DİYE ŞARKILARI VAR

Pourpix, Telegraph'a şunları söyledi:

"Şarkılarından biri olan 'Ben Faşistim'i söyledikleri zaman Nazi selamı veriyorlar ve ellerinde gitar yerine kalaşnikoflarla görünüyorlar. Bir dükkan açtılar. Burada Nazi kitapçıkları, Jean-Marie Le Pen'in (Ulusal Cephe'nin kurucusu) yazıları ve Kavgam'ı (Hitler'in kitabı) satıyorlar."

BELEDİYE BAŞKANI HOŞGÖRÜ İSTEDİ

Yerleşim bölgesinin belediye başkanı Thbault Estadieu ise grubun bir emekli lojmanında ücretsiz konser verdiğini, yereldeki toplum çalışmalarına katıldığını söyledi ve köy sakinlerinden gruba karşı hoşgörülü olmalarını istedi.

VİDEOLARI İZLENME REKORLARI KIRIYOR

Telegraph, basının girişimlerine karşın grubun konuyla ilgili açıklama yapmadığını bildirdi. Les Brigandes'ın kadın üyeleri kliplerinde yüzlerinde maskeyle şarkı söylüyorlar. Grubun YouTube'deki videolarının milyonlarca kez izlendiği görülüyor.