Fenerbahçe'den İstanbul Sözleşmesi açıklaması: Yürürlükten kaldırılmasının sonuçlarından endişe duyuyoruz

Fenerbahçe'den İstanbul Sözleşmesi açıklaması: Yürürlükten kaldırılmasının sonuçlarından endişe duyuyoruz

Fenerbahçe'den İstanbul Sözleşmesi açıklaması: Yürürlükten kaldırılmasının sonuçlarından endişe duyuyoruz
Haberler.com - Haberler | Spor

Süper Lig'de zirve mücadelesi veren Fenerbahçe, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesi sonrası bir açıklama yayımladı. Sarı-lacivertliler fesih kararının yeniden gözden geçirilmesini talep ettiği açıklamasında, "İstanbul Sözleşmesi'ni tüm toplumumuzun ortak menfaati için gözetmemiz gerektiğine inanıyoruz ve bu doğrultuda fesih kararının yeniden gözden geçirilmesini talep ve rica ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'ni fesih etmesine dair bir açıklama yayımladı. Sarı-lacivertliler kararı üzüntüyle karşıladıklarını belirtirken, kararın yeniden gözden geçirilmesi çağrısında bulundu.

"YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİLMESİNİ TALEP EDİYORUZ"

Sarı - lacivertlilerden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Geride bıraktığımız hafta sonu İstanbul Sözleşmesi'nin feshedilmesine dair kararı üzülerek öğrendik. Birleşmiş Milletler Kadın Birimi'nin, kadın erkek eşitliğinin sağlanması adına hayata geçirdiği HeForShe kampanyasını iki yıldır destekleyen, Kadınlar ve kız çocuklarının toplumda ve sporda özgürce, eşit şartlar altında yer alması adına pek çok çalışma yürüten, Kadınlara yönelik şiddetin insan hakları ihlali olduğunu bilerek en yüksek sesle; "Kadına Şiddet Suçtur! Ortak Olma Seyirci Kalma!" diyen Fenerbahçe Spor Kulübü olarak, sözleşmenin yürürlükten kaldırılmasının toplumsal sonuçlarından endişe duyduğumuzu vurgulamak istiyoruz. Kadınlara yönelik her türlü ayrımcılığı ve şiddeti önlemeye yönelik önemli bir adım olan İstanbul Sözleşmesi'ni tüm toplumumuzun ortak menfaati için gözetmemiz gerektiğine inanıyoruz ve bu doğrultuda fesih kararının yeniden gözden geçirilmesini talep ve rica ediyoruz."

Haber Yorumları (40)
İMAMOĞLU: Bu ülkede iki fuzuli yönetici. Biri İmamoğlu diğeri koç. İkiside aslolan işlerini bırakıp başka işlerle uğraşıyorlar. Sanki yönetimlerinde çok başarılıymış gibi.
RESUL: Koç kendini dev aynasında görüyor. İngilizler demekki salak bu sözleşmeyi kabul etmemişler. Koç herkesten daha akıllı sanıyor kendini
KOÇ NE İŞ: Sana verilen doğum kontrolü görevini başardın, sıra sapkınların normalleştirilmesine mi geldi. Sananeee. Kulübü rezil ettin. Bu karar senin ve kendi adına erkeksen çık konuş, ne diye benim kulübümün adına bunu yapıyorsun.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title