Etiyopya-Türkiye İş Forumu - Addis

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Etiyopya-Türkiye İş Forumuna katılanlar OAİB Genel Sekreteri Özkan Aydın ile röportaj Etiyopya Ticaret ve Sektörel Birlik Genel Sekreter Yardımcısı Webu Mengist'in konuşması Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB) Genel Sekreteri Özkan Aydın, Türk makine üreticileri...

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

Etiyopya-Türkiye İş Forumuna katılanlar
OAİB Genel Sekreteri Özkan Aydın ile röportaj
Etiyopya Ticaret ve Sektörel Birlik Genel Sekreter Yardımcısı Webu Mengist'in konuşması
Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB) Genel Sekreteri Özkan Aydın, Türk makine üreticileri ve ihracatçılarının gelecek vadeden Etiyopya tarım endüstrisi pazarına girmeyi planladığını bildirdi.

Etiyopya-Türkiye İş Forumu, Etiyopya'nın başkenti Addis Ababa'da düzenlendi.

OAİB Genel Sekreteri Aydın, forumda AA muhabirine yaptığı açıklamada, 10 büyük Türk tarım makinesi üreticisi ve ihracatçısı ile Etiyopya pazarını keşfetmek ve iş adamlarını Etiyopya'nın iş dünyasına tanıtmak için burada olduklarını söyledi.

Etiyopya Ticaret ve Sektörel Birlik Genel Sekreter Yardımcısı Webu Mengist de forumda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin, Etiyopya'nın en büyük ve en önemli ticari ortağı olduğunu ifade ederek, Etiyopya'nın, bölgede sanayi merkezi haline gelmeye çalıştığını, bunun hem Türkiye hem de Etiyopya için bir fırsat olduğunu söyledi.

Kaynak: AA