Erzurum: Erzurum'da Yerel Yönetimler

Erzurum: Erzurum'da Yerel Yönetimler

Dadaşkent Belediyesi Karla Mücadele Çalışmalarını Sürdürüyor.

Erzurum: Erzurum'da Yerel Yönetimler

Dadaşkent Belediyesi karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor.

Karla mücadele çalışmalarını yerinde inceleyen Dadaşkent Belediye Başkanı Vahdettin Yaylalı, beldedeki tüm mahalle ve sokaklarla birlikte bağlı tüm köylerde karla mücadele çalışması yapıldığını ifade etti.

Beldede başta Milli Egemenlik Caddesi olmak üzere tüm mahalle ve sokaklar ile köylerde karla mücadele çalışması yapıldığını kaydeden Başkan Yaylalı, “İki gündür belediye ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışmaktadır. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için elimizden gelen gayreti sarfediyoruz. Ani yağan karın ardından hem beldemizde, hem de bağlı köylerde kapalı yol bulunmuyor.” dedi.

Çalışmaların gece gündüz sürdüğünü, ekiplerin büyük bir özveriyle çalıştığını ifade eden Başkan Yaylalı, “Karla mücadele çalışmalarımız profesyonel ekiplerimiz tarafından hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Beldedeki tüm mahalle ve sokaklarda kapalı yol kalmadı. Yolların açılmasının ardından ana caddelerimizdeki karlar kamyonlarla şehir dışına taşınıyor. Halkımızın sıkıntı yaşamaması için gece gündüz çalışan tüm personelimize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Kış Turizm Merkezi olan Erzurum için karın büyük bir nimet olduğunu kaydeden Başkan Yaylalı, “Şehrimizin kalkınması ve gelişmesi anlamında büyük bir nimet olan kar, belediyelerimiz için de büyük külfet. Kış sezonunda gelen kaynaklarımızın büyük bölümünü karla mücadeleye ayırıyoruz. Halkımızın mağdur olmaması, memnuniyeti ve mutluluğu bizim çalışma şevkimizi daha da artırmaktadır. Halkımızdan aldığımız destek, bizim için en büyük ödüldür.” diye konuştu.

(İRT-İRT-Y)