Haberler

Son dakika: Yem firmalarına yönelik soruşturma tamamlandı! 4 şirkete 159 milyon lira ceza kesildi

Abone Ol

Son dakika: Rekabet Kurumu'nun artan şikayetler sonrası başlattığı yem üretim firmalarıyla ilgili soruşturma tamamlandı. Buna göre 4 firmaya 159 milyon 391 bin lira idari para cezası verildi. Ceza kesilen firmalar arasında Abalıoğlu Yem, C.P. Standart Gıda, Matlı Yem ve Erişler Yem bulunuyor.

Yem firmalarının anlaşma veya uyumlu eylemde bulunmak suretiyle 4054 sayılı Kanun'u ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik olarak yürütülen soruşturma tamamlandı. 7 firma hakkında yürütülen soruşturma kapsamında 4 firmaya ceza kesilirken, 3 şirkete ceza uygulanmasına yer olmadığına karar verildi.

Rekabet Kurulu'ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

  • Abalıoğlu Yem Sanayi A.Ş.,
  • C.P. Standart Gıda San. ve Tic. A.Ş.,
  • Matlı Yem Sanayi ve Ticaret A.Ş.,
  • Erişler Yem San. ve Tic. A.Ş.

Unvanlı teşebbüslerin 4054 sayılı Kanun'un 4. maddesini ihlal ettiklerine, bu nedenle 4054 sayılı Kanun'un 16. maddesinin üçüncü fıkrası ve Rekabeti Sınırlayıcı Anlaşma, Uyumlu Eylem ve Kararlar İle Hâkim Durumun Kötüye Kullanılması Halinde Verilecek Para Cezalarına İlişkin Yönetmelik'in 5. maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi ve ikinci fıkrası ile üçüncü fıkrasının (a) bendi uyarınca idari para cezası verilmesine,

CEZA KESİLMEYEN FİRMALAR

Gürsoy Yem Gıda ve Hayvancılık San. Tic. A.Ş., E.R. Yem Gıda Tarım Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti. ve Rtm Tarım Kimya San. ve Tic. A.Ş.'nin 4054 sayılı Kanun'u ihlal ettiğine ilişkin bilgi ve belgeye ulaşılamadığından anılan teşebbüslere Kanun'un 16. maddesi çerçevesinde idari para cezası uygulanmasına yer olmadığına karar verildi.

HANGİ FİRMA NE KADAR CEZA YEDİ?

  • Abalıoğlu Yem Sanayi A.Ş.'ye 40.516.029,59 TL,
  • C.P. Standart Gıda San. ve Tic. A.Ş.'ye 44.780.758,04 TL,
  • Matlı Yem Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye 58.392.233,77 TL,
  • Erişler Yem San. ve Tic. A.Ş.'ye 15.702.799,53 TL ceza kesildi.
Mesut Şahin
Haberler.com - Ekonomi

Rekabet Kurulu Ekonomi Güncel Haberler Son Dakika

Bakmadan Geçme

Ziraat Türkiye Kupası Trabzonspor rakibi kim oldu? Trabzonspor ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Beşiktaş rakibi kim oldu? Beşiktaş ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Fenerbahçe rakibi kim oldu? Fenerbahçe ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Galatasaray rakibi kim oldu? Galatasaray ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası kura çekimi ne zaman? Masterchef Sergen ve Dilara sevgili mi? Masterchef 2023 Sergen Özen ve Dilara Başaran sevgili mi, açıklama geldi mi? 8 Aralık 2023 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? 8 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 8 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Elazığ deprem mi oldu? Az önce deprem mi oldu? SON DAKİKA! Elazığ depremleri! 8 Aralık Cuma AFAD ve Kandilli deprem listesi! 8 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 8 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 8 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 8 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 8 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Çarkıfeleği kim sunacak, Çarkıfelek ne zaman hangi kanalda? 8 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Yorumlar (4)

Fatih Aslan:

Az bile bu fırsatçılara

Yanıtla110
Ergün Doğan:

Denetimsizligin sonucu bunlar seçimde de halk kime ceza verecek göreceksiniz yazıklar olsun

Yanıtla1136
Yaşar Tosunoğlu:

Bir çiftçi olarak çok sevindim kafalarına göre zam yapıyorlar aynı kararlılığı gübre ithal eden firmalar içinde bekliyoruz 3 liraya alıp 10 liraya satmak yok yoksa ülkede çiftçi köylü üretici diye birşey kalmayacak

Yanıtla160
sadece kadir:

TAMAM GÜZEL CEZA KESTİNİZ. VATANDAŞA NE GİBİ BİR FAYDASI OLDU ? BUNDAN YARARLANAN SİZİN KASANIZ OLDU. PAHALI VE ARADAKİ FAHİŞ FARKI VATANDAŞIN CEBİNDEN ÇIKTI.. BU CEZANIN PARASI YENİ YAPILACAK ZAMLA YİNE VATANDAŞTAN ÇIKACAK. BU MU YAPTIĞINIZ ÇÖZÜM YOLU?

Yanıtla24103
title