Haberler

Son Dakika! EPDK Başkanı Yılmaz: Yeni yılda mesken elektriğinde zam olmayacak

Güncelleme:

Son dakika! EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, sanayide elektriğe yüzde 16 indirim yapıldığını duyurdu. Yılmaz "Yeni tarife döneminde mesken aboneleri için herhangi bir artış ya da zam yok. Halihazırda meskenler en düşük tarifeden yararlanmaktadır." ifadelerini kullandı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, 2023 yılının ilk 3 ayında geçerli olacak elektrik fiyatlarını belirledi. Buna göre sanayi kuruluşlarının kullandığı elektrikte yüzde 16 indirim yapıldı.

MESKENLERDE ZAM YOK

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, "Kurulumuzun aldığı bir başka kararla da serbest piyasada elektrik tavan fiyatını 4 bin 800 Türk lirası/megavatsaatten 4 bin 200 Türk lirası/megavatsaate düşürdük" dedi. Yılmaz, mesken abonelerine ise elektrik zammı yapılmayacağını duyurdu.

"MESKENLER EN DÜŞÜK TARİFEDEN YARARLANIYOR"

Yılmaz konuşmasının devamında şunları söyledi: "Yeni tarife döneminde mesken aboneleri için herhangi bir artış ya da zam yok. Halihazırda meskenler en düşük tarifeden yararlanmaktadır. Sanayi abone grubunda ise yüzde 16 düzeyinde bir indirim söz konusu. Böylece serbest piyasada satılan elektrik fiyatı üzerinden elektrik tüketimi yapan özellikle sanayi kuruluşlarında elektriğin bedelinin yüzde 10 ila yüzde 15 oranında düşmesini bekliyoruz.

Piyasadaki elektrik fiyatının düşmesi çok önemli ve olumlu bir gösterge. Maliyetlerde yaşanan bu düşüşleri biz takip etmeye ve anında piyasaya yansıtmaya devam edeceğiz. Tarifeler hesaplanırken de en önemli kalem olan bu fiyatların düşüşü devam ederse bütün tüketici gruplarının tarifelerine olumlu yansıyacaktır"

DOĞAL GAZA DA İNDİRİM GELİYOR

EPDK dün de İGDAŞ'ın sistem kullanım bedellerinde indirime gitmişti. 1 Ocak'tan itibaren geçerli olarak düzenleme ile İstanbul'da doğalgaz fiyatlarına yüzde 12-13 düzeyinde indirim gelecek.

Erdem Aksoy
Haberler.com - Ekonomi

Elektrik Zammı Haberler Son Dakika

Adıyaman'da 14 yaşındaki kız çocuğu kendini asarak intihar etti

Adıyaman'da 14 yaşındaki kız çocuğu kendini asarak intihar etti

Trump'a suikast girişiminde bulunan gencin aracında ve evinde bomba malzemeleri bulundu

Trump'a suikast girişiminde bulunan gencin aracında ve evinde bomba malzemeleri bulundu

İzmir'de elektrik akımına kapılan 2 kişinin ölümüyle ilgili 15 şüpheli gözaltına alındı

İzmir'de elektrik akımına kapılan 2 kişinin ölümüyle ilgili 15 şüpheli gözaltına alındı

Ekonomist Timothy Ash'ten 'enflasyon' açıklaması: Tek haneli rakamlara indirmek zor olacak

Ekonomist Timothy Ash'ten "enflasyon" açıklaması: Tek haneli rakamlara indirmek zor olacak

500

Yorumlar (6)

Ercan Ercan:

Müjdeler peş peşe geliyor. GAZ dağıtım merkezi olup GAZ fiyatlarını belirlemeye başadıktan sonra daha refah olacağımızı düşünüyourm

65
95
yanıtYanıtla
Hakan Arslanoglu:

Eskiden faturalarda okuma bedeli yoktu, dağıtım bedeli yoktu , Elektrik tüketim vergisi yoktu (ETV) , Enerji fon bedeli yoktu, Kayıp kaçak bedeli yoktu en azından 18 yıl önce Devletin sahip olduğu güvenebileceğimiz bir enerji kurumu vardı.

66
8
yanıtYanıtla
Ramazan Demir:

Lütfen, Seçimleri yılda bir yapılım.

65
5
yanıtYanıtla
ekrem celebi :

şoktayım halla halla

55
1
yanıtYanıtla
Tutankamon Hoca:

Zamların hepsi secimden sonraya ötelendi.. şaşallı günler secimden sonrea bitecek

15
4
yanıtYanıtla
Cool Black:

6 ay sonraki seçimi düşünüp ben de zam yapmazdım ??

6
2
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title