Son Dakika! BDDK'dan aralarında İYİ Partili Yılmaz'ın da bulunduğu 5 isim hakkında suç duyurusu - Haberler
Haberi Paylaş

Son Dakika! BDDK'dan aralarında İYİ Partili Yılmaz'ın da bulunduğu 5 isim hakkında suç duyurusu

Haberler.com - Erdem Aksoy - Ekonomi
 - Güncelleme:

Son dakika: Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu, "Bir bankanın itibarını kırabilecek veya şöhretine ya da servetine zarar verebilecek bir hususa kasten sebep olunamaz ya da bu yolla asılsız haber yayılamaz" maddesini ihlal ettiği gerekçesiyle İYİ Partili Durmuş Yılmaz, ekonomist Güldem Atabay, CHP milletvekili Burhanettin Bulut, gazeteci Emin Çapa ve ekonomist Selçuk Geçer hakkında suç duyurusunda bulundu.

Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu'ndan yeni ekonomi modeli hakkında çeşitli yorumlarda bulunan Durmuş Yılmaz, Güldem Atabay, Burhanettin Bulut, Emin Çapa ve Selçuk Geçer'le ilgili adım geldi. Kurum, bir bankanın itibarını kırabilecek veya şöhretine zarar verebilecek hususlarda açıklama yaptığı belirtilen ekonomistler hakkında suç duyurusunda bulundu.

"ASILSIZ HABER YAYILAMAZ"

BDDK kaynaklarından aktarılan bilgiye göre suç duyurusu, "Bir bankanın itibarını kırabilecek veya şöhretine ya da servetine zarar verebilecek bir hususa kasten sebep olunamaz ya da bu yolla asılsız haber yayılamaz" maddesine aykırılıktan yapıldı.

KUR KORUMALI TL MEVDUAT SİSTEMİYLE İLGİLİ KONUŞMUŞLARDI

Durmuş Yılmaz, Güldem Atabay, Burhanettin Bulut, Emin Çapa ve Selçuk Geçer, geçtiğimiz günlerde, yeni olarak hayata geçirilen Kur Korumalı TL Mevduat Sistemi hakkında açıklamalarda bulunmuşlardı. Özellikle Merkez Bankası Eski Başkanı ve İYİ Partili Durmuş Yılmaz'ın sözleri yankı uyandırmıştı. Ekonomi kökenli siyasetçiler, gazeteciler ve ekonomistler hakkında bu nedenle suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi.

Erdem Aksoy
Gündem Editörü Haberler.com - Ekonomi

Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu Ekonomi Güncel Haberler Son Dakika

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (20)

ender türk :

Dilerimki her insan ve kurum kendi yarattığı adalet terazisinde tartılmadan son nefesini vermez, bizlerde şahit oluruz.

Abdullah Atik:

Bir kaç gün içinde döviz altın tavan bir saat içinde dip yaptı oşan kime oluyıor her zaman olduğu gibi garıbma. Oluyor mandalın kg 10 TL yoğurt 1kg 20 TL 1 kg et 100 TL 1kg tavuk 45 TL 1 adet yumurrta 2 TL nerede kaldı Müslümanlık Allah korkusu ….

Saim :

hangi ülkede yaşıyon bu fiyatları nerden alıyosunuz mandalina 5 tl 5 litre süt 25 tl tavuk ben dün aldım onun fiyatından çok eminim oda 2 posetli tavuk 55 tl yumurta 30 tl kolisi

Tüm 20 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title