Haberler

Kagider "Yeşil İş Ödülü"nü girişimci İlkay Yıldırım kazandı

Abone Ol

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (Kagider) tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen "Kagider Yeşil İş Ödülü"nü yüzde 100 geri dönüşümlü ürünlerden yüksek performanslı plastik hammadde üreten Burpol şirketinin kurucusu, girişimci İlkay Yıldırım kazandı.

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (Kagider) tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen "Kagider Yeşil İş Ödülü"nü yüzde 100 geri dönüşümlü ürünlerden yüksek performanslı plastik hammadde üreten Burpol şirketinin kurucusu, girişimci İlkay Yıldırım kazandı.

Kagider'den yapılan açıklamaya göre, Yeşil İş Mansiyon Ödülü de Biyotasarım şirketi Gözen Institute kurucusu Ece Gözen Akın'a verildi.

Kadın girişimcilerin ilgisiyle karşılanan Kagider Yeşil İş Ödülü için yapılan başvuruları değerlendiren Seçim Komitesi ise Emine Erdem, Meltem Kurtsan, Elif Ergu, Barış Doğru, Uygar Özesmi, Aysun Sayın, Canan Ercan Çelik'ten oluştu.

Kagider Başkanı Emine Erdem, "Bu yıl ilk kez düzenlediğimiz Kagider Yeşil İş Ödülü organizasyonunun kadın girişimcilerden gördüğü ilgiden memnuniyet duyduk" dedi ve ekledi"

"Güzel ve güçlü bir geleneği başlattığımızı düşünüyorum. Bu ödülü verirken girişimin çevre ve toplum üzerindeki etkileriyle ilgili süreçlere ek olarak, bölgedeki ilişkilerini ve finansal performanslarını da göz önüne aldık.

"Özellikle de yarattığı toplumsal fayda üzerinde durduk. Yapılan başvuruların hemen hepsi bu kriterlerde yüksek performans gösteriyordu. Bu durum bizi çok mutlu etti. Zor bir seçim oldu.

"Ödülü kazanan İlkay Yıldırım'ın ve Mansiyon kazanan Ece Gözen Akın'ın girişimciler ve girişimci adayları için güçlü birer rol modeli olacaklarına inanıyorum. İkisini de kutluyorum.

"Bu dönemde kadın girişimcilerin her türlü teşvike ve motivasyona ihtiyaçları var. Kagider kadın girişimciliğini desteklemek ve yaygınlaştırmak yönünde çalışmalarına devam edecek."

Kagider Yeşil İş Ödülü kadınların ekonomik, çevresel ve sosyal etkilerini proaktif olarak ele alıp yöneterek önemli etkiler yaratmış girişimlerini öne çıkartıp geniş kitlelere tanıtmak, bu girişimcilerin rol model olmasını sağlayarak toplumda değişimi teşvik etmek ve sürdürülebilir iş modellerine geçişi hızlandırmak amacıyla düzenleniyor.

Yeşil iş modellerine dönüşüm sağlamış, tüzel kişiliğe sahip, şirkette hisse sahibi ve şirketin yönetimde aktif olarak görev yapan tüm kadın girişimciler ve kadın kooperatifleri Kagider Yeşil İş Ödülü için başvurabiliyor. (Fotoğraflı)


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ekonomi

geri dönüşüm Ercan Çelik Elif Ergu Türkiye Ekonomi Haberler

Bakmadan Geçme

BENZİN KAÇ TL OLDU (9 ARALIK)? 1 litre benzin kaç lira? Benzine, mazota, motorine indirim geldi mi? The Game Awards 2023 kazananları kim oldu? Yılın en iyi oyunu belli oldu mu? ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLDU? 2024 Asgari Ücret belli oldu mu, ne kadar olacak, saatlik ne kadar? Asgari Ücret günlük net! İşte konuşulan son rakamlar! YUNANİSTAN KAPI VİZESİ NE ZAMAN BAŞLIYOR? Yunan Adaları kapıda vize başladı mı? Yunanistan kapı vizesi kaç günde çıkar? ABD GAZZE KARARI SON DAKİKA! ABD'nin Gazze açıklaması nedir? Gazze ateşkes olacak mı? GEBZE FABRİKA YANGINI SON DAKİKA | Gebze yangın son durum ne, söndürüldü mü? İskoçlar Çetesi çökertildi mi? Kafes-17 operasyonuyla çökertilen İskoçlar Çetesi lideri, elebaşı kim? Kardeşlerim YENİ BÖLÜM (108. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Kardeşlerim yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Adım Farah YENİ BÖLÜM (24. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Adım Farah yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Gönül Dağı YENİ BÖLÜM (117. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Gönül Dağı yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Güldür Güldür Show YENİ BÖLÜM (354. Bölüm) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Güldür Güldür Show yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? BUGÜN (9 ARALIK CUMARTESİ) HANGİ DİZİLER VAR? Bu akşam TV'de hangi programlar, diziler oynuyor? 9 ARALIK ATV, KANAL D, FOX, STAR, SHOW, TRT 1, TV8 Erden Timur istifa etti mi? Murat Bozok kimdir? MasterChef Şef Murat Bozok kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 9 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 9 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Kullanılmayan eşyalar ev ekonomisine katkı sağlayacak! Selçuklu 2. El Pazarı açıldı
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title