Haberler

İzmit Belediyesi Yabancı Ürün Kullanımını Kaldırdı

Döviz kurlarında yaşanan artışlar sonrasında belediye kurumlarında yerli ürünleri kullanma kararı alan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Artık kullandığımız ürünlerin yerli olmasına büyük özen göstereceğiz" dedi.

Döviz kurlarında yaşanan artışlar sonrasında belediye kurumlarında yerli ürünleri kullanma kararı alan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, "Artık kullandığımız ürünlerin yerli olmasına büyük özen göstereceğiz" dedi.

İzmit Belediyesi, Türkiye ile ABD arasında yaşanan Rahip Brunson krizi nedeni ile döviz kurlarında yaşanan artışlar sonrasında belediye kurumlarında ve işletmelerinde yerli ürünleri kullanma kararı aldı. Belediye bünyesinde ve işletmelerinde bulunan tüm yabancı sermaye ürünlerin yerli ürünlerle değiştirme kararı alan İzmit Belediyesi, kırtasiye malzemesinden elektronik cihazlara, işletmelerde satılan yiyeceklerden içeceklere kadar birçok alanda yerli üretimin desteklenmesi için düğmeye bastı.

Yabancı sermayeye karşı yerli ürünler desteklenecek

İzmit Belediyesi toplantı salonunda düzenlenen toplantıda Belediyenin aldığı kararı açıklayan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Türkiye'nin artık ekonomik saldırılarla karşı karşıya kaldırıldığını, bu saldırının da geri püskürtülmesi için yabancı sermaye ürünlerinin yerine yerli ürünlerin tercih edilmesi gerektiğini söyledi. Başkan Doğan, artık tüm Belediye işletmelerinde yerli ürünlerin kullanılacağını ifade etti.

"Devletimiz güçlü olmazsa hiçbir şeyin anlamı kalmaz"

Türkiye'nin şu an ekonomik saldırılarla mücadele ettiğini belirten Başkan Doğan, "Milli anlamda olaylara gösterdiğimizi hassasiyetle farkımızı gösterdik. Biz biliyoruz ki vatanımız olmazsa, devletimiz güçlü olmazsa hiçbir şeyin anlamı kalmaz. Bunu da yapmak için vatanımızı baki, milleti güçlü kılmamız için buna ihtiyacımız var" dedi.

"Kullandığımız ürünlerin yerli olmasına özen göstereceğiz"

Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı ekonomik saldırılara erli üretim kullanımına destek vererek karşı duracaklarını ifade eden Doğan, "Artık yeni saldırı ekonomik saldırıdır. Bu bir mücadele gerektiriyor. Gene liderimizin çizgisinde hep birlikte göğüsleyeceğiz. Özellikle araç kiralamalarımızda yine iddialıyız. Kısıtlama ile araç kiralamada son derece kısıtlı çalışan bir belediyeyiz. Artık kullandığımız ürünlerin yerli olmasına büyük özen göstereceğiz. Bunu arkadaşlarımız uygulamaya başladılar. Özellikle yiyecek, içecek, sağlık, güvenlik gibi birçok konuda ihtiyaç malzemelerini mümkün olduğu kadar yerli ürünlerden ve markalardan olmasına özen göstereceğiz. Bu gerekli talimatlarımızı verdik ve uygulamalarımızı başlattık" diye konuştu.

"Tüm ürünlerin yerli olmasına özen gösteriyoruz"

Belediye bünyesindeki işletmelerde de de yerli üretim ürünlerin yer alacağını ifade eden İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, "Kırtasiye malzemesinden, kalemine, kahvesine kadar bundan sonra bu uygulamayı yerli ürünlerle yapılması koşunda uygulamalarımızı sürdürüyoruz. Belediye işletmelerimizin bu konuda uygulamaları vardı ama bunu daha da arttırdı. Bizim Down Kafe, benzin istasyonumuz, meyve kafelerimiz dahil buralarda kullanılan tüm ürünlerin yerli olmasına özen gösteriyoruz" şeklinde konuştu. - KOCAELİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

İzmit Belediyesi Nevzat Doğan Ekonomi Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title