Haberi Paylaş

İşsizlik sorununu çözen ilçe! Anonsla işçi arıyorlar

Ekonomi Haberleri

İşsizlik sorununu çözen Samsun'un Kavak ilçesinde belediye anonsla işçi arıyor. Zabıta Müdürlüğü gün boyu yaptığı anonslarla, Kavak Belediyesi Organize Sanayi Bölgesi'ndeki fabrikalarda istihdam edilmek üzere iş arayanları belediye halkla ilişkiler birimine davet ediyor.

Yakın tarihe kadar işsizlik nedeniyle büyük şehirlere göç veren Kavak, son dönemde gerçekleşen organize sanayi bölgesi yatırımlarıyla yatırımcıları kendisine çekti. Sanayi yatırımları artınca düne kadar yatırımcı arayan ilçe, bu kez de yılda birkaç kez belediye ses sistemi üzerinden tüm ilçeye yaptığı anonslarla işçi aramaya başladı.

OSB'DE TAM DOLULUK SAĞLANDI

İlçenin özelliklerini ve yatırımcıya verdikleri destekleri anlatarak OSB'de (Organize Sanayi Bölgesi) tam doluluk sağlayan Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, şimdi de sanayi tesislerine çalıştıracak işçi bulmak için koşturuyor.

İşsizlik sorununu çözen ilçe: Anonsla işçi arıyorlar

YILDA BİRKAÇ KEZ BELEDİYEDEN İŞÇİ ANONSU YAPILIYOR

Kavak'ın ulaştığı nokta ile Türkiye'de işsizlik sorununu neredeyse yaşamayan birkaç yerleşim yerinden birisi olduğunu ifade eden Başkan Sarıcaoğlu, "Şükürler olsun. Yıllar süren emeklerimizin karşılığı fazlasıyla aldık. Öyle bir hale geldik ki artık gençlerimizin derdi 'işsizlik' değil 'iş beğenmemek' oldu. Organize sanayi bölgemizde tüm alanlar doldu. Binlerce gencimiz buralarda çalışıyor. Kavak OSB'ye yatırımcılardan büyük talep var. Biz de onları geri çevirmemek için Samsun Valiliğimizle OSB'mizde genişletme çalışmaları başlattık. Şimdi gelen fabrikalara işçi yetiştiremiyoruz. Böyle olunca da yılda birkaç kez belediyemizden anons yaparak işçi arıyoruz. Bugün de yine yaptığımız anonsla işçi aramaya devam ediyoruz" dedi.

İşsizlik sorununu çözen ilçe: Anonsla işçi arıyorlar

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Samsun Kavak Yaşam Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (4)

Orcun Yazicioglu:

kimse o fabrikalarda sürünmek istemez :D

Cevap Yaz10Yayından Kaldır
Metin Yalcin:

Haberden de anlaşılacağı gibi iş beğenmemek gibi bir sorun bütün ülke gençlerini sardı maalesef ..

Cevap Yaz10Yayından Kaldır
Ayaz Karahanlı:

yav he he adamları uç kuruş paraya çalıştırın üstüne birde uzun saatler sonra işçi yok diyorsunuz işcinin hakkını verin ilk

Cevap Yaz00Yayından Kaldır
Tüm 4 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title