Haberler

İhracat Haftası Etkinlikleri Gaib'te Başladı

Abone Ol

Türkiye İhracat Haftası Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birliklerinde bir dizi seminerle kutlanmaya başladı.

Türkiye İhracat Haftası Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birliklerinde bir dizi seminerle kutlanmaya başladı.

Türkiye İhracat Haftası etkinlikleri kapsamında Ekonomi Bakanlığı, TİM ve GAİB işbirliğiyle gerçekleştirilen seminerlerde ihracatçıya sağlanan devlet destekleri ve teşvikler ile Türkiye Ticaret Merkezleri hakkında detaylı bilgiler verildi. Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Uzmanı İsmail Bozdemir İhracata Yönelik Devlet Destekler konusunu, TİM A.Ş uzmanı Mert Yavuz Türk Ticaret Merkezleri Türk Eximbank - Gaziantep Şubesi Md. Yrd. Murat Daşkıran Eximbank İhracatın Finansmanı Eski Gümrük Başmüfettişi Yücel Karadiş ise Yetkilendirilmiş Yükümlülük Statüsü konularında katılımcıları aydınlattı. Seminerlere GAİB Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri de katılarak konuşmacıları ilgiyle takip ettiler.

"İhracatın artışı ülke kalkınmasını hızlandırır"

Bu yıl ilki kutlanan ve geleneksel olarak her yıl kutlanacak olan İhracat Haftasında birçok konuda bilgilendirmelerin yapılacağını açıklayan Çıkmaz, Türkiye'nin büyümesi ve gelişmesi için ihracatın arttırılması yönündeki bütün çalışmaları desteklediklerini ifade etti. Çıkmaz ihracatçıların gerek uygulamalar gerekse mevzuat alanında ki değişiklikler ve yenilikleri de yakından takip edebilmeleri için GAİB'İn üyelerini sürekli bilgilendirdiğini kaydetti. İhracatçıların ihtiyaç duydukları yetişmiş ara eleman konusunda da önemli adımlar atıldığını, vurgulayan Çıkmaz, çalışanların bilinçlendirilmesi ve gündemi yakından takip edebilmeleri için çalışmalar yürüttüğünü de sözlerine ekledi.

Türkiye İhracat Haftasının farklı etkinliklerle kutlanmaya devam edeceğini de sözlerine ekleyen Koordinatör Başkan Abdulkadir Çıkmaz gerek UR-GE gerekse diğer devlet desteklerinin ülkenin tanıtımı yanında yeni pazarlar bulunmasında önemli roller oynadığına dikkat çekti.

Çıkmaz, GAİB bünyesinde faaliyet gösteren ihracatçı birliklerinden bir çok kafilenin dünyanın bir çok ülkesinde çalışmalar yürüterek mevcut pazarların korunması ve geliştirilmesi, yeni pazarların bulunması ve gelişen teknolojiyle ihracatın kolaylaştırılması yönünde yoğun çalışmalar yürütüldüğünü de kaydetti. - GAZİANTEP

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

İhracat Genel Müdürlüğü Ekonomi Bakanlığı Gaziantep Türkiye Ekonomi Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title