Haberler

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası İş Dünyasının Gündemini Toplantıda Taşıdı

Güncelleme:

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Saim Özakalın, Vali Mustafa Çiftçi başkanlığında gerçekleştirilen Erzurum İl Koordinasyon Kurulu ve İl Ekonomi Toplantısı'nda iş dünyasının meselelerini dile getirdi.

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Saim Özakalın iş dünyasının gündemini, Vali Mustafa Çiftçi başkanlığında gerçekleştirilen, Erzurum İl Koordinasyon Kurulu ve İl Ekonomi Toplantısı'na taşıdı.

Valilik Toplantı Salonu'nda, Vali Mustafa Çiftçi'nin açış konuşmasıyla başlayan 2024 Yılı 1. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nda, İldeki yatırımcı kurumların yöneticileri çalışmalarıyla ilgili sunum yaptı. Toplantıda iş dünyası adına konuşan ETSO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Saim Özakalın da, şehrin ve iş dünyasının meseleleri hakkı görüşlerini dile getirdi.

Özakalın, OSB arazilerinin genişletilmesinin önemini vurguladı

ETSO'nun, şehrin ekonomisi, ticareti ve sanayileşmesi anlamında yürüttüğü çalışmalarla ilgili bilgiler veren Başkan Özakalın, sahada yaşanan sorunların çözümüne yönelik düşüncelerini paylaştı. Konuşmasında, yatırımcıların 1. ve 2. OSB'deki arsa taleplerinin karşılanması için OSB arazilerinin genişletilmesine yönelik girişimlerden de söz eden Başkan Özakalın, 1. OSB'de DSİ tarafından 1 milyon 300 Bin metrekare alanda yürütülen toplulaştırma çalışmaları ile 2. OSB 3. Etap alanın genişletilmesiyle ilgili çalışmaların en kısa sürede tamamlanmasının önemini vurguladı.

Özakalın, Erzurum'un kuzeyindeki Dallıkavak ve Kırık, güneyindeki Çirişli tünellerinin, gerekli ödenekler sağlanıp hızlı bir şeklide tamamlanması gerektiğini belirterek, bu projelerin kentin ve bölgenin ekonomisine, ticaretine doğrudan etki edeceğini söyledi.

Konuşmasında, Erzurum'da turizm sektörünün önemli başlıklarından olan, "2025 EIT Turizm Başkenti Erzurum" ve "Kültür Yolu Projesi" gibi konulara da değinen Başkan Özakalın, şehrin ve bölgenin ekonomisini ilgilendiren her çabaya ETSO olarak katkı sunmaya devam edeceklerini belirterek, Vali Mustafa Çiftçi başta olmak üzere İl Koordinasyon Kurulu üyelerine çalışmalarından dolayı teşekkür etti. - ERZURUM

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Ticaret Ve Sanayi Odası Saim Özakalın Ekonomi Erzurum Ekonomi Güncel Haberler

Eylem Tok ve oğlu nasıl yakalandı? 20 gün önce atılan imza, firarın sonunu getirmiş

Eylem Tok ve oğlu nasıl yakalandı? 20 gün önce atılan imza, firarın sonunu getirmiş

Cumhur İttifakı'nda çatlak mı var? Devlet Bahçeli'den bayram sabahı çok net mesaj

Cumhur İttifakı'nda çatlak mı var? Devlet Bahçeli'den bayram sabahı çok net mesaj

Bayram namazında Gazze protestosu! Biden ve Netanyahu'nun yer aldığı pankartı taşladılar

Bayram namazında Gazze protestosu! Biden ve Netanyahu'nun yer aldığı pankartı taşladılar

Bakmadan Geçme

Bayram tatilinde bankalar açık mı, çalışıyor mu? Kurban Bayramı haftası bankalar kapalı mı? Bayram tatilinde noterler açık mı, çalışıyor mu? Kurban Bayramı haftası noterler kapalı mı? Bayram tatilinde kargolar açık mı, çalışıyor mu? Kurban Bayramı haftası kargolar kapalı mı? Türkiye-Brezilya Voleybol Maçı Canlı İzle! Türkiye-Brezilya voleybol maçı saat kaçta? Türkiye-Brezilya voleybol maçı şifresiz canlı izle! Kurban Bayramı'nda eczaneler açık mı, kapalı mı? Bayram tatilinde nöbetçi eczane nerede? Kurban Bayramı'nda borsa açık mı, kapalı mı? Borsa bayramdan sonra ne zaman açılacak? Kurban Bayramı'nda eczaneler açık mı, kapalı mı? Bayram tatilinde nöbetçi eczane nerede? Kurban Bayramı'nda AVM'ler açık mı, kapalı mı? Bayram tatilinde alışveriş merkezleri çalışıyor mu? #128717 Kurban Bayramı'nda sağlık ocağı kapalı mı, açık mı? Bayram'da hastaneler, poliklinikler ve sağlık ocakları çalışıyor mu? Kurban eti buzdolabında saklanır mı? Kurban eti hemen buzdolabına konur mu, ne kadar bekletilir? Kurban Bayramı'nda borsa açık mı, kapalı mı? Borsa bayramdan sonra ne zaman açılacak? Kurban Bayramı'nda sağlık ocağı kapalı mı, açık mı? Bayram'da hastaneler, poliklinikler ve sağlık ocakları çalışıyor mu? Kurban Bayramı'nda nereler kapalı? 16-17-18-19 Haziran'da kargo, eczane, bankalar kapalı mı, açık mı? Kurban Bayramı'nda nereler kapalı? 16-17-18-19 Haziran'da kargo, eczane, bankalar kapalı mı, açık mı? Kurban Bayramında Toplu Taşıma Ücretsiz 2024 | 16-17-18-19 Haziran toplu taşıma bedava mı? Bayramda metro, otobüs, vapurlar kaç gün ücretsiz?
Gaziantep'te katliam! 5 kişiyi öldürüp aynı silahla intihar etti

Gaziantep'te katliam! 5 kişiyi öldürüp aynı silahla intihar etti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title