Haber : Derecik'te yılın ilk buğday hasadı bereketli geçti - Haberler

Haberi Paylaş

Derecik'te yılın ilk buğday hasadı bereketli geçti

 - Güncelleme:

Derecik'te yılın ilk buğday hasadı bereketli geçtiHAKKARİ Hakkari'nin Derecik ilçesinde çiftçileri umutlandıran ilk buğday hasadı bereketli geçti.

Derecik'te yılın ilk buğday hasadı bereketli geçti

HAKKARİ Hakkari'nin Derecik ilçesinde çiftçileri umutlandıran ilk buğday hasadı bereketli geçti.

İmece usulü oraklar yardımıyla tarlalarda çalışan bölge halkı ev ekonomisine büyük katkı sağlıyor. Hasat dönemin başlamasıyla köy halkı beraber her hafta bir evin tarlasında çalışarak yardımlaşmayı da ihmal etmiyorlar.

Bu sene Derecik'te ilk hasadın çok bereketli geçtiği belirttiler. Bereketli olduğunu belirten Cami Dinç, "Bölgede yaklaşık olarak bin 500 dönüm buğday ekimini yaptık. Şimdi de oraklar yardımıyla biçiyoruz. Sabah erken saatlerinde civar köylerden destek alarak gelip tarlalarımızda buğday biçiyoruz. Tabi bu zor bir süreç 35-40 derece sıcaklığında altıda çalışmak hiçte kolay değil. Bütün şartlara rağmen çalışıyoruz. Bu sene bereketli geçiyor. Tam beklediğimiz gibi oldu. Tarlalarımız engebeli olduğu için iş makinaları giremiyor. Bu yüzden oraklar yardımıyla buğdayımızı biçiyoruz. İmece usulü bu işleri yapıyoruz herkes birbirine yardım ediyor. Dediğim gibi bu sene buğday bereketini gösterdi. Ev ekonomisi için büyük katkı sağlıyor" dedi.

İhlas Haber Ajansı / Ferhat Yılmaz - Ekonomi

Yerel Ekonomi Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title