Haberi Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Yeni müjdeler olacak" sözleri sonrası herkes aynı soruyu soruyor: Asgari ücrete zam mı gelecek?

Ekonomi Haberleri

İlim Yayma Vakfı 52. Genel Kurulu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Önümüzdeki günlerde milletimize yeni müjdeler vermeyi de sürdüreceğiz." diyerek milyonları heyecanlandırdı. Erdoğan'ın bu sözleri vatandaşlar tarafından "Emekli maaşlarından sonra asgari ücrete de zam yapılacak" şeklinde yorumlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen, İlim Yayma Vakfı 52. Genel Kurulu'na katıldı. Burada gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, en düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya yükseltilmesinin ardından yeni müjdelerin geleceğini söyledi.

Erdoğan, "Bugün hem depremin yaralarını saran hem de işçisine, memuruna, emeklisine her türlü desteği veren bir ülkeye kavuştuk. Önümüzdeki günlerde milletimize yeni müjdeler vermeyi de sürdüreceğiz." derken, bu ifadeler "Emekli maaşından sonra asgari ücrete de mi zam geliyor?" yorumlarına neden oldu.

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: "İçinde bulunduğumuz asrı, Türkiye Yüzyılı haline getirmek için canla başla çalışmaya devam edeceğiz. Ekonomide, savunmada, enerjide, ulaştırmada, alt yapı ve üst yapı yatırımlarda kat ettiğimiz mesafe elbette önemlidir, değerlidir. Bizim asıl büyük başarımız yasakları kaldırarak insanımızın iradesine vurulan zincirleri kırarak, milletimize cesaret ve özgüven kazandırmamızdır.

Ülkedeki siyasi istikrarsızlığın yükünü sırtlayan esnaflarımıza, ay sonunda maaş alamama korkusu yaşayan memur ve emeklilerimize, hasılı bizden önce yıllarca ötelenmiş, ötekileştirilmiş, hizmete ve hürmete layık görülmemiş toplum kesimlerinin tamamına hamdolsun biz verdik. Hayata geçirdiğimiz sessiz devrimlerle kast sistemini ortadan kaldırdık."

Asgari Ücret Politika Ekonomi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (15)

Mustafa Turan:

Hadi inşallah rüyama girdi bizzat o iş tamam dedi reis işçinin yüzüde gülsün şu mübarek ramazan ayında inşallah

Cevap Yaz02Yayından Kaldır
Osman Marley:

gelsin gelsin hemen ardından esnaf da zam yapsın düzen bu şekilde gitsin

Cevap Yaz438Yayından Kaldır
özgün özen :

seçimi kaybettircek en önemli şey ekonomi iyi değil özellikle sigara ve içkiye yapılan keyfi zam neymiş içmeyin alla alla böyle bişey varmıya bnde yata bmmesin kimse derim bi yat olsun alınmıyacak fiyatlarda 3600 ek göstere fos çıktı memura emekliye zam fos malesef..

Cevap Yaz1111Yayından Kaldır
Tüm 15 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title