Haberi Paylaş

3 grubu işaret eden CHP'li vekillerden iktidara EYT çağrısı: Mağduriyetleri bir an önce giderin

Ekonomi Haberleri

EYT'ye ilişkin düzenlemeleri içeren kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi. 7 Şubat Salı günü Genel Kurul'da görüşülmeye başlanacak teklifin Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki görüşmeleri sırasında, CHP'li vekillerin EYT'lilerin mağdur olmaya devam ettiğini öne sürmesi ve düzenlemenin "prim gün sayısı mağduru", "çıraklık ve stajyerlik mağduru" ile "deprem mağduru" ortaya çıkaracağını dile getirmesi AK Partili vekillerle tansiyonun kısa süreli yükselmesine neden oldu.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar'a ilişkin düzenlemeleri içeren kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi. Teklif, 7 Şubat Salı günü Genel Kurul'da görüşülmeye başlanacak.

Milyonların dört gözle beklediği Eyt'nin görüşüldüğü Plan ve Bütçe Komisyonunda iktidar ve muhalefet sıraları arasında zaman zaman tansiyon da yükseldi.

CHP milletvekilleri, görüşmelere geçilmeden önce, Eyt'lilerin mağdur olmaya devam ettiğini öne sürerek, düzenlemenin "prim gün sayısı mağduru", "çıraklık ve stajyerlik mağduru" ile "deprem mağduru" ortaya çıkaracağını dile getirdi ve teklifin kapsamının genişletilmesini istedi.

3 grubu işaret eden CHP'li vekillerden iktidara EYT çağrısı: Mağduriyetleri bir an önce giderin

CHP'li vekillerin EYT ile ilgili bu talebine AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş ise "Önce Genel Başkanınızın, CHP'li belediyelerden işçi çıkarılmayacağına ilişkin sözlerinin arkasında durun. Tribünlere oynuyorsunuz" yanıtını verdi.

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir de "Sizin 'millet' diye bir derdiniz yok, sadece şov yapıyorsunuz. Bu ülke şov yapanla iş yapanı çok iyi bilir" değerlendirmesinde bulundu.

Bunun üzerine, AK Parti ile CHP milletvekilleri arasında karşılıklı laf atmalar yaşandı. CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin'in, "Kemal Kılıçdaroğlu söylüyor, siz yapıyorsunuz" demesi üzerine AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, "Kılıçdaroğlu'nun sözü geçiyorsa önce aday olsun" karşılığını verdi.

AK Parti EYT Ekonomi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (23)

Sedat Kolsuz:

Kanun 2017 2018 niye çıkmadı mağdur olan biziz.Hem 5 yıl erken emekli ol sora mağdur bizler mağduruz 5 y ılın hesabını kim verecek tabiki sandık .3500.tl 5500 TL yapıp asgari ücreti 8500 TL yapıp yüzde 57 zam 4000 TL 5000 TL 6000 TL emekliye yüzde 30 zam hesap sandıkta

Cevap Yaz21Yayından Kaldır
Birol Süpçeler:

Bakan aciklamasinda herkesi kapsayan duzenleme olacak demisti kismi emeklilik bekleyenler halen eyt li bu konudada kimsenin sesi cikmiyor emeklilikte yas sorunu cozulmus biz neden eyt li olarak bekliyoruz kime duyurmaliyiz sesimizi

Cevap Yaz12Yayından Kaldır
Yusuf Keskin:

Kısmi emeklilik hakinda hiçbir kelimenin olmadığı yasayı kabul etmiyorum.Bizlerde bu ülkede yaşıyoruz.Hakkımız olan kısmi emekliliğimizi verin.

Cevap Yaz534Yayından Kaldır
Tüm 23 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title