Motorinden sonra bir zam da benzine! Gece yarısından itibaren geçerli olacak - Haberler
Haberi Paylaş

Motorinden sonra bir zam da benzine! Gece yarısından itibaren geçerli olacak

AA - Murat Temizer - Ekonomi
 - Güncelleme:

Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının artmasıyla birlikte benzin ve motorin fiyatlarına zam bekleniyordu. Önceki gün motorine zam gelmesinin ardından bugün de gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzine 46 kuruş zam yapıldı. Son zamla birlikte İstanbul'da benzinin litre fiyatı 14,05 liraya yükseldi.

Petrol fiyatlarının artmasının ardından benzin ve motorine zam gelmesi bekleniyordu. Motorine önceki gün zam yapılırken, bugün de benzinin litre fiyatına 46 kuruş artış yapıldı.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgiye göre, Ankara'da ortalama 13,66 liradan satılan benzinin litre fiyatı 14,12 lira olacak. İstanbul'da 13,59 liradan 14,05 liraya, İzmir'de 13,67 liradan 14,13 liraya çıkacak.

Önceki gün de gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere; motorinde 52 kuruşluk yapılmıştı. Zamla birlikte Ankara'da ortalama 13,82 liradan satılan motorinin litre fiyatı 14,34 lira oldu. Motorinin litresi İstanbul'da 13,75 liradan 14,27 liraya, İzmir'de ise 13,82 liradan 14,34 liraya çıktı.

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplama sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

AA / Murat Temizer - Ekonomi

Petrol, Enerji, Ankara, Ekonomi, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (12)

HASAN1906:

hükümet bu olur olmaz zamlara müdahele etmezse sonunu hazırlıyor dolar sabit kaldı bu neyin zammı ya dünyaya resti çekin çıkarın şu petrolleri sabır sabır nereye kadar yazıktır ya

serkan üçgül:

dolar düştü marketler niye fiyat düşürmüyor diye marketlerin üstüne gidiliyordu fiyatlar düşer diye beklerken zam üstüne zam bütün temel ve lojistik giderlere her gün zam gelirken esnaf ve işletmelerden fiyat düşüşünü nasıl beklersiniz yakıt dolara endeksliydi dolar düştü bu sefer ötv değerine endekslediler zam yapmak için harcadıkları enerjiyinin birazını halkına harcasalardı tablo böyle olmazdı

Kobra Murat :

Ayda bir deposunu dolduramayan fakirlerin oy hakki olmamali. Daha kendi butcesini toplayamayan nasil ulkenin gelecegine yon verebilir :))

Tüm 12 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title