Haberler

Başkan Uysal'dan Genç Çiftçilere Çağrı

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından bu yıl da devam edeceği açıklanan Genç Çiftçi Projesi’ne müracaatlar başladı.

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından bu yıl da devam edeceği açıklanan Genç Çiftçi Projesi'ne müracaatlar başladı. Genç çiftçilerin mahallinde uygulayacağı bitkisel, hayvansal, yöresel tarım ürünleri, tıbbi ve aromatik bitki üretimiyle bunların işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik projelere 30 bin liraya kadar hibe ödenmesine ilişkin usul ve esaslar düzenlendi.

Burhaniye Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü, hibe desteği için ön kayıt ve başvuru konusunda vatandaşlara yardımcı olunacağını duyurdu. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, tarım ve kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi için yapılan hibe desteklerinin bu yıl da devam edeceğini ve Genç Çiftçi Projesi kapsamında 30 bin liralık hibe desteği verileceğini geçtiğimiz günlerde açıkladı. Kırsal alanda ikamet eden veya ikamet etmek isteyen 18 yaşını doldurmuş, 41 yaşından gün almamış genç çiftçiler, ön başvurularını 30 Nisan'a kadar internet üzerinden yapabilecek. Hibe desteğinden yararlanmak isteyen çiftçiler, Burhaniye Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü'ne gelerek, isimlerini sisteme kaydettirip ön kayıt formu doldurabilecek. Belediye görevlileri vatandaşlara bilgilendirme ve form doldurma konusunda yardımcı olduktan sonra, gerekli evrakları kendilerine vererek, müracaat etmeleri için İlçe Tarım Müdürlüğü'ne yönlendirecek.

HANGİ PROJELER DESTEKLENECEK

Büyükbaş/küçükbaş hayvancılık yetiştiriciliği, arı ve arı ürünleri yetiştiriciliği, arıcılık ve kanatlı projeleri, bitkisel üretim, serbest sistem yumurta tavuğu yetiştiriciliği, ipek böceği yetiştiriciliği, meyve, bağ ve diğer üzümsü bitkilerden bahçe tesisi, örtü altı sebze ve süs bitkisi yetiştiriciliği, mantar (beyaz şapkalı/istiridye mantarı) üretimi, tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği, coğrafi işaretli ürün yetiştiriciliği, çok yıllık yem bitkisi üretimi ile arı sütü ve ana arı yetiştiriciliğini kapsayan projelere hibe desteği verilecek.

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, genç çiftçilere hibe desteklerinden yararlanmaları konusunda yardımcı olacaklarını belirterek, başvuru yapmak isteyen çiftçilere çağrıda bulundu ve belediye Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü'ne gelerek formlarını doldurabileceklerini söyledi. Genç çiftçilerin yatırım yapacağı projeyi seçerek hibe başvurusunda bulunabileceğini ve başvurularda çiftçilerden hiçbir şekilde ücret alınmayacağını kaydeden Uysal, "Çiftçilerde, ilgili tebliğin yayımlandığı tarih itibarıyla 18 yaşını doldurmuş ve 41 yaşından gün almamış, okur-yazar, ücretli çalışan, gerçek ve basit usulde vergi mükellefi, daha önceden Bakanlığın diğer hibe programından faydalanmamış olma şartı aranacak" diye konuştu. - BALIKESİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Burhaniye Belediyesi Necdet Uysal Balıkesir Ekonomi Haberler

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title