Art arda gelen zamlar bakkalı isyan ettirdi! Dükkana astığı notla vatandaştan ricada bulundu - Haberler
Haberi Paylaş

Art arda gelen zamlar bakkalı isyan ettirdi! Dükkana astığı notla vatandaştan ricada bulundu

Haberler.com - Barış Yahya Çinçin - Ekonomi
 - Güncelleme:
Art arda gelen zamlar bakkalı isyan ettirdi! Dükkana astığı notla vatandaştan ricada bulundu

Türkiye'de dolar kuru ve enflasyonun etkisiyle birçok gıda maddesine zam geldi. Zamlar nedeniyle tepki gösterilen esnaflardan biri ise çareyi dükkanına not asmakta buldu. Bakkalın dükkana astığı notta, "Lütfen zamlarla ilgili benimle tartışmayın. Zamları ben yapmıyorum" ifadeleri yer aldı.

Türkiye'de koronavirüs salgının ve ekonomik dalgalanmanın etkisiyle dolar tarihi rakamları gördü. Bir yandan da enflasyon nedeniyle gıda ürünlerine ciddi oranda zam geldi. Artan fiyatlar yüzünden satış yapmakta zorlanan esnaflar ise vatandaşlardan aldıkları tepkiler nedeniyle sıkıntılı günler yaşıyor.

ÇAREYİ NOT ASMAKTA BULDU

Sosyal medyada hızla yayılan bir fotoğraf, gelinen son durum hakkında çarpıcı bilgiler verdi. Vatandaşların zamlar nedeniyle kendisine gösterdiği tepkiyi yersiz bulan esnaf, dükkanına bir not asarak vatandaştan ricada bulundu.

"LÜTFEN BANA TEPKİ GÖSTERMEYİN"

Bakkalın astığı notta şu ifadeler yer aldı: "Lütfen zamlarla ilgili benimle tartışmayın. Zamları ben yapmıyorum."

Koronavirüs, Türkiye, Ekonomi, dolar, Ekonomi, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

Xzwy:

Bundan sonra aldiklqrini pahalli sat anlarim pahalli alicaksinda onceden elinde olanlari niye pahalli satiyosunuz.elde ettiginiz haksiz kazanci nasil yedirwceksiniz cocuklariniza.dqha depolariniz eskiden aldiklarinizla dolu.herseyi yenimi aldiniz

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title