Haberi Paylaş

Araç sahipleri dikkat! Benzine 1 lira 25 kuruş zam geliyor

Ekonomi Haberleri

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrol fiyatlarında dalgalanma sürerken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor. Bu gece yarısından itibaren benzine 1 lira 25 kuruş zam gelmesi bekleniyor.

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar da benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor. Bir indirim bir zam haberi gelirken son olarak benzinle ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Bu gece yarısı itibarıyla benzine 1 lira 25 kuruş zam geliyor. Fiyat değişikliği, pompa fiyatlarına yansıyacak. Motorinde ise herhangi bir fiyat değişikliği beklenmiyor. Güncel akaryakıt pompa fiyatlarına göre; İstanbul'da motorin litre fiyatı 23,15 liradan satılıyor. Benzinin litresi ise ortalama 20,41 liradan satılıyor.

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPDK'nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

Ekonomi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (10)

GERÇEKÇİ...!!!!!:

VALLAHİ 700 / 800 000 lira para bulup araba alabildikten sonra petrole gelen 1 liralık zam çokta umurumda olmaz,demir yığını beş para etmeyen arabalar uçmuş gitmiş hala yükseliş devam ediyor, biz onun yakacağı yakıta gelen 1 lira zammı dert ediyoruz

Murat Erzine:

Hani fiatlar sabit kalacakdı enfilasyon düşecek di akaryakıta zam herşeye zam demek marketler sabitledik dedikden sonra. Bimde 3kg dost yoğurt 53tlden 69tlçıkmış hani denetleme nerde TUİK yarın çıkar %40 derse şaşırmam

Miray Selcuk:

Artık yeter. Rusya'dan varili 38 $ aldığınız petrolü vatandaşa neden 84$ dan satıyorsunuz. Sizde hiç ALLAH korkusu yok mu? Utanın biraz utanın....

Tüm 10 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title