Haberi Paylaş

Amasya Belediyesi'nden işçilere rekor zam! Yeni maaşlarını davul zurnayla kutladılar

Ekonomi Haberleri

Amasya Belediyesi'nde çalışan binden fazla işçiye yapılan rekor zamla birlikte en düşük işçi maaşı 12 bin 500 TL oldu. Böylece maaşları yüzde 90 zamla asgari 15 bin TL ile 16 bin TL arasına yükselen kadrolu işçiler, davul-zurna eşliğinde oynayarak kutlama yaptı.

Amasya Belediyesi'nde çalışan şirket ve kadrolu işçilerin ücretlerinin belirlendiği toplu iş sözleşmesi düzenlenen törenle imzalandı. Şirket işçilerine yüzde 35, kadrolu işçilere ise yüzde 90 oranında zam yapıldı.

Belediyedeki en düşük işçi maaşı 12 bin 500 TL oldu. Maaşları yüzde 90 zamlanan kadrolu işçiler asgari 15 bin TL ile 16 bin TL arasında aylık ücret alacak. İşçiler maaş zammını davul-zurna eşliğinde oynayarak kutladı.

Amasya Belediyesi'nde işçiler rekor maaş zammını davul-zurnayla kutladı

'Büyük başkan' sloganları atan personelinin yüzünü güldüren Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, emeklerinin karşılığını alan personelini maaşlarını güle güle harcamalarını diledi. Başkan Sarı, şirket işçilerine Ramazan ve Kurban Bayramlarında bin TL bayram harçlığı, kadrolu işçilere ise Ramazan'da bin 500 TL, Kurban Bayramı'nda ise 2 bin TL bayram harçlığı verileceğini açıkladı.

Amasya Belediyesi'nde işçiler rekor maaş zammını davul-zurnayla kutladı

Belediye çalışanlarının maaşlarının aksatmadan ödendiğini belirten MHP'li Sarı, "Ne yaptıysak sizin için, Amasya'nın faydası için yaptık. Helal lokma için herkes işini yapacak. Halk size teşekkür edecek, halk size dua edecek. Sizin maaşlarınızı ödeyebilmek için her gün hesaplar yapıyoruz. Siz çalışın, gayret edin gerisi teferruat" dedi.

Sarı ile birlikte sözleşmeye imza atan Hak- İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ise "Belediyemizin tüm imkanları kullanılarak sınırları belirlenen bu toplu sözleşmeyi iyi bir toplu sözleşme olarak görüyorum. Eğer imzaladığınız sözleşmeden sonra ücretinizi zamanında alıyorsanız, işten çıkarılmıyorsanız, iş yerlerinde kardeşlik varsa bu sözleşme iyi bir toplu iş sözleşmesidir" diye konuştu. Hizmet İş Sendikası Amasya İl Başkanı Tolga Öztürk de toplu iş sözleşmesinin üyelerine hayırlı, uğurlu olmasını diledi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Amasya Belediyesi Amasya Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (7)

Numan Tosun:

Adaletin batsın ülkem...

Cevap Yaz08Yayından Kaldır
serhate agre:

MHP işte başka tarifi varmı

Cevap Yaz34Yayından Kaldır
özgün özen :

babasının parasını dagıtıyo sanki bol kepçeden basan iç bi icraatı yoktur amasyaya.

Cevap Yaz5760Yayından Kaldır
Tüm 7 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title