AK Parti'den asgari ücrete 2. zam için yeni açıklama: Önümüzdeki süreçte atılan adımları göreceğiz - Haberler
Haberi Paylaş

AK Parti'den asgari ücrete 2. zam için yeni açıklama: Önümüzdeki süreçte atılan adımları göreceğiz

Haberler.com - Mesut Şahin - Ekonomi
 - Güncelleme:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, katıldığı bir televizyon programında asgari ücrete ikinci zam ve enflasyon konusunda dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Enflasyonda hissedilir düşüş için sonbaharı işaret eden Kandemir, asgari ücrete ikinci zam için, "Milletimizin derdi bizim derdimiz. Orada bir problem varsa bu problem bizim problemimiz. İlgili bakanlarımız konuyla ilgili çalışmalarını yapıyorlar. Önümüzdeki süreç içerisinde atılan adımları hep beraber göreceğiz." dedi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, NTV canlı yayınında Ahmed Arpat'ın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Programda enflasyon ve asgari ücrete ikinci zam konusu da konuşuldu. Sonbahardan itibaren enflasyonda hissedilir bir düşüş olacağını belirten Kandemir, asgari ücrete ikinci zam konusunda ilgili bakanlıkların çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

"Enflasyon yüzde 70'lere dayandı. Etiketler her gün yukarı yönlü güncelleniyor. Alınan bir takım önlemler var, enflasyonun önüne neden geçilemiyor?" sorusuna yanıt veren Kandemir, "Dünyada yaşanan bir kriz var. Sadece pandemiyle ilintili de değil. Arz güvenliği ile ilgili yaşanan sıkıntılar var. Yanı başımızda devam etmekte olan bir savaş var. Bunların yansımaları var. Dünyada hemen hemen bütün ülkeler enflasyonla mücadele etme gayreti içerisindeler. Hükümetimiz ciddi adımlar atıyor atmaya devam ediyor. Vatandaşımız bunun Türkiye'nin müstakil meselesi olmadığını ve istikrarlı hükümetin bu sorunların üstesinden gelebileceğini görüyor." dedi.

Enflasyonun düşmesi için sonbaharı işaret eden Kandemir, "Mücadeleye devam edeceğiz. Attığımız adımların etkisini de görüyoruz sokakta. Sonbahardan itibaren enflasyonda hissedilir bir düşüş de olacak. Yaz süresi içerisinde de bunu hissedeceğiz. Çarşıda pazarda kademeli bir şekilde göreceğiz ki fiyatlarda bir iyileşme olacak." ifadelerini kullandı.

Asgari ücrete ikinci zam konusunda da konuşan Kandemir, "Ekstra önlem alınması gerekiyorsa bununla alakalı da ilgili bakanlarımız çalışmalarını yapmaya devam ediyorlar. Cumhurbaşkanımıza arz ettiler, arz ediyorlar. Bir yol haritası üzerinde mutlaka çalışılıyor. Milletimizin sokakta vatandaşımızın derdi bizim derdimiz. Orada bir problem varsa bu problem bizim problemimiz. İlgili bakanlarımız konuyla ilgili çalışmalarını yapıyorlar. Önümüzdeki süreç içerisinde atılan adımları bunları hep beraber göreceğiz. Fakat bunu yaparken popülist bir söylemin içerisine girmeyi de doğru bulmuyoruz. AK Parti milletine uzun vadede bedel ödetecek hiçbir şeyi yapmamakla zaten istikrarı sağlamış bir siyasi hareket. Bunun bir dengesi var o denge içerisinde hükümet olmanın gereğini de yerine getirerek adımlar atmaya devam edeceğiz." dedi.

Mesut Şahin
mesut.sahin@haberler.com Haberler.com - Ekonomi

AK Parti Ekonomi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (3)

HALİS ER:

Helal olsun size

murat bilir:

Alım gücü olmadıktan sonra zam yapılsa ne olacak? Her şeye zam gelecek

Bahadir Atlas:

Ne dert sizin ne de problem sizin Zam yapacağınız zamana kadar millet dayanabilecek mi ? Hadi diyelim millet dayan di zam geldi ne fark edecek

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title