Haberi Paylaş

600 kişinin istihdam edileceği ilçede, anonsla işçi aranıyor

Ekonomi Haberleri

Samsun Kavak Belediyesi, ilçedeki fabrikalarda istihdam edilmek üzere anonsla işçi aramaya devam ediyor. 600 işçiye ihtiyaç duyulan ilçede zabıtalar, anonslarla vatandaşları iş başvurusu için belediyeye davet ediyor.

Samsun'un Kavak ilçesi, "Türkiye'de işsizlik sorununu çözen ilçe" olma özelliğiyle dikkat çekiyor. Geçmişte herkesin gurbete göç ettiği ilçe, artık büyük şehirlerden tersine göç alıyor. Geçen yıllarda kurulan Kavak Organize Sanayi Bölgesi (OSB), hızla büyüyor. Yatırımcıların ilgisini çeken OSB'ye yeni fabrikalar kuruluyor. Bu fabrikalar da sürekli işçiye ihtiyaç duyuluyor. Kavak Belediyesi ise bu ihtiyacı ilçede yapılan anonslarla gidermeye çalışıyor. Zabıta tarafından yapılan anonsta, "İlçemizde faaliyet gösteren çeşitli iş kollarında çalıştırılmak üzere 19-35 yaş arası bay ve bayan 600 elemana ihtiyaç vardır" deniliyor.

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, "Kavak, sanayi kenti olmasından dolayı çok ciddi istihdam ihtiyacı doğmaya başladı. Şu anda Kavak'ta sokaklarımız bomboş. Herkes iş sahibi ve mesaisinde. Dolayısıyla sokakta boş gezen yok. Bundan 8-10 sene önce Kavak'ta 25-30 tane kahvehane varken, şimdi birkaç tane kaldı. İş arayan 19-35 yaş arası bütün kardeşlerimiz Belediyemize müracaat etsinler. Onları hemen işe yerleştireceğiz. Bizim çok acil 600 tane elamana ihtiyacımız var. Bizim açımızdan da gurur verici bir durumdur. Kavak bugün geldiği noktada artık Samsun ve çevre ilçelerden de gelen gençlerimize de iş kapısı olmuştur. İddia ediyorum ki gelecek yıllarda Kavak gerek nüfus ve gerekse kentleşme anlamında çok daha iyi noktalarda olacaktır" dedi.

600 kişinin istihdam edileceği ilçede anonsla işçi aranıyor

Vatandaşlardan Ramazan Atıcı, "Belediyemiz, işçi arayan fabrikalarla ilgili anons yapıyor. İlçemizde organize sanayi büyük bir gelişme gösterdi. Gerçekten işçiye ihtiyaç duymaktadır. Sokakta gezen gençlerimizi iş bulma imkanı elde etmektedir. Bu yönde mutlu olmaktayız" diye konuştu.

600 kişinin istihdam edileceği ilçede anonsla işçi aranıyor

Nizamettin Arıl isimli vatandaş, "Kavak Belediye Başkanımız ilçe için faydalı işler yapıyor. İlçenin işsizlik sorunu çözüldü. Fabrikalar sürekli işçi arıyorlar. Belediye anons yapıyor. Şu fabrikada işçi aranıyor diye. Biz bu anonsu 2 yıldır duyuyoruz" şeklinde konuştu.

Vatandaş Rahmi Sevinç, "Kavak'ta şu anda gençler istediği şekilde iş bulabiliyor. Belediyeden de anonsları duyuyoruz. Kavak'ta şu anda işsizlikten yana bir sıkıntı yok. Askerden gelmiş ve işsiz olan genç de yok" ifadelerini kullandı.
Belediye, her gün yaptığı anonslarla işçilerin istihdam edilmesini sağlıyor.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Hisarcık Samsun Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (21)

İbrahim Bektaş:

18 ve 35 yaş arasında çalışacak kişi arıyorlar soruyorum acaba 35 yaş üzerinde olanlar insan değilim? Yaş sınırı konulmasını kınıyorum.

Cevap Yaz01Yayından Kaldır
Yavuz Demir:

Çalışmaya niyetiyle zihinleri bulayan çok boş beleş yorumcu var

Cevap Yaz10Yayından Kaldır
Murat Kurt:

Insanin yaradilisinda memnuniyetsizlik, doyumsuzluk ve acgözlülük vardir.Ne kadar rahat olursa olsun ne kadar kazanirsa kazansin hep daha rahatini ve fazlasini ister bu kisir döngü hic bitmez.Karni ac olani doyurursunda gözü ac olani malesef doyuramazsin.

Cevap Yaz610Yayından Kaldır
Tüm 21 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title