Bir ton yüz kilo ağırlığındaki 'Rüzgar' alıcısını bekliyor - Haberler
Haberi Paylaş

Bir ton yüz kilo ağırlığındaki 'Rüzgar' alıcısını bekliyor

Bir ton yüz kilo ağırlığındaki 'Rüzgar' alıcısını bekliyorMALATYA Malatya'da özel bir besi çiftliğinde yetiştirilen bir ton yüz kilo ağırlığındaki 'Rüzgar' ismi verilen kurbanlık tosun alıcısını bekliyor.

 - Güncelleme:

Bir ton yüz kilo ağırlığındaki 'Rüzgar' alıcısını bekliyor

MALATYA Malatya'da özel bir besi çiftliğinde yetiştirilen bir ton yüz kilo ağırlığındaki 'Rüzgar' ismi verilen kurbanlık tosun alıcısını bekliyor.

Malatya'da kurban bayramına sayılı günler kala kurbanlık satışlarında hareketlilik yaşanırken, Yeşilyurt Yaka Mahallesi'nde bulunan Abbas Arslan'a ait özel bir besi çiftliğinde yetiştirilen bir ton yüz kilo ağırlığındaki 'Rüzgar' ismi verilen kurbanlık tosun ise alıcısını bekliyor.

Çocuğu gibi bakıyor

Yaklaşık 650 büyükbaş hayvanın bulunduğu besi çiftliğinde alıcısını bekleyen 'Rüzgar' ismi verilen kurbanlık tosuna özel bir ilgi gösterildiğini kaydeden işletme sahibi Arslan," İki yaşını geçti. İsmi rüzgar bununla çok ilgileniyorum. Hayvanların hepsine bakıyoruz ama rüzgara çocuğum gibi bakıyorum. Canlı bir ton yüz kilo ağırlığında, 80 bin TL istiyoruz. Burada satılmaz ise pazara götüreceğiz" dedi

"Kurbanlık sıkıntısı bulunmuyor"

Piyasada kurbanlık hayvan sorununun bulunmadığına da belirten Arslan," Kurban alıcılarını bekliyoruz. İşletmemiz de çok sayıda hayvanımız mevcut. Tüm talepleri karşılaya biliriz. Hayvanlar burada satılmaz ise pazara çıkararak müşterileri bekleyeceğiz. Herkese yetecek hayvanımız var" diye konuştu

İhlas Haber Ajansı / Hasan Eryılmaz - Ekonomi

Ekonomi Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title