Aras Kargo'ya müşteri memnuniyeti alanında 2 ödül - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Aras Kargo'ya müşteri memnuniyeti alanında 2 ödül

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Ekonomi
Aras Kargo'ya müşteri memnuniyeti alanında 2 ödül

Aras Kargo, müşteri deneyimini en iyi yöneten markaların yarıştığı A.L.F.A Awards'ta 'Kargo' ve 'Şikayet Yönetimi Deneyimi' kategorilerinde birinci oldu.

Aras Kargo, müşteri deneyimini en iyi yöneten markaların yarıştığı A.L.F.A Awards'ta 'Kargo' ve 'Şikayet Yönetimi Deneyimi' kategorilerinde birinci oldu. Müşteri deneyiminde uçtan uca memnuniyete odaklanan Aras Kargo, uğradığı adres sayısında artışa rağmen hizmet kalitesini artırmayı, gelen çağrı ve şikayet sayısını ise azaltmayı başardığını duyurdu.  Bu performansı ile Alfa Awards'ta iki ödül kazandı.

Marketing Türkiye ve AKADEMETRE iş birliğiyle bu yıl altıncısı düzenlenen A.L.F.A. Awards ödül töreni İstanbul'da gerçekleşti. Alfa Awards kapsamında jürinin tüketicilerden oluştuğu bağımsız araştırmaya Türkiye genelinde 12 ilde, bin 200 kişi katıldı. Araştırmada çoklu müşteri deneyimi yöntemiyle; satış öncesi ilişki gelişimi, satış sonrası müşteri devamlılığı, şikayet almama ve şikayete dönüş hızı, çok kanallı erişim, müşteri odaklı teknoloji kullanımı gibi başlıklarla markanın tüketicisiyle sürecin her aşamasındaki ilişkileri değerlendirildi.

Aras Kargo, müşteri deneyimini en iyi yöneten markaların yarıştığı A.L.F.A Awards'ta iki kategoride birinci oldu. Kargo sektöründe ve farklı sektörlerden markaların yer aldığı "Şikayet Yönetimi Deneyimi" kategorisinde müşteri deneyimini en iyi yöneten marka seçildi.

"HİZMET KALİTEMİZİ ARTIRMAYA ODAKLANDIK"

Aras Kargo Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Billur Burkutoğlu, müşteri deneyimini mükemmelleştirmek ideali ile çalıştıklarını ifade ederek, "müşterilerimizin bizi aramalarına gerek kalmayacak şekilde hizmet kalitemizi artırmaya odaklandık, ulaşılabilir olmak, self service kanallarının etkinliğini artırmak ve etkin çözüm sunmak konularında yaptığımız çalışmaların müşterilerimiz tarafından takdir görmesi bizleri çok mutlu etti" dedi.

Aras Kargo önceki yıllarda da üst üste iki kez Alfa Awards Müşteri Deneyimini En İyi Tasarlayan ve Sunan marka ödülünü almıştı.


Demirören Haber Ajansı - Ekonomi Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title