AK Parti'den ekonomi mesajı: Dar gelirli vatandaşı rahatlatacak müdahaleler olacak - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

AK Parti'den ekonomi mesajı: Dar gelirli vatandaşı rahatlatacak müdahaleler olacak

Haberler.com - Haberler | Ekonomi
AK Parti'den ekonomi mesajı: Dar gelirli vatandaşı rahatlatacak müdahaleler olacak

Canlı yayında gündeme dair soruları yanıtlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, ekonomiyle ilgili dikkat çeken mesajlar verdi. AK Parti döneminde milletin enflasyona ezdirilmediğini belirten Kandemir, "Bu dönem çok geniş bir ferahlamayı göreceğiz. Özellikle dar gelirli vatandaşlarımızı rahatlatacak müdahaleleri göreceğiz." dedi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, CNN Türk canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. 10 büyükelçinin tepki çeken Osman Kavala mektubuyla ilgili konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, "Bu açıklama asla kabul edilemez. Türkiye'de yargı bağımsız, kimse müdahale edemez. Bu ülkelerle bize göre 'terörist' olan kimseler var. Kendilerine FETÖ'yü sorduğumuzda bağımsız yargı diyorlar. Biz iade talep ettiğimizde bağımsız yargı dediler. Bu ülkelerin Türkiye'ye parmak sallamasına kimse müdahale edemez. Biz bağımsız bir ülkeyiz, kimsenin tavsiyesine ihtiyacımız yok. Bir dış vesayet kurma girişimi olarak görüyoruz. Dışarıdan vesayet kurma girişimlerine Türkiye fırsat vermez." dedi.

Kandemir, "Üzülerek görüyoruz ki muhalefet Türkiye'nin karşısında kim varsa onun yanında yer alıyor. Türkiye pek çok krizi yönetmiştir. bu meselede tam bağımsız ülke nasıl davranması gerekiyorsa öyle davranmıştır." ifadelerini kullandı.

10 büyükelçinin "istenmeyen adam" ilan edilmesi süreciyle ilgili konuşan Kandemir, "Dışişleri bürokrasisi bir yol haritası çıkarır. Dışişleri bakanlığımız çalışıyor. Kabine toplantısında bir yol haritası sunulacaktır. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Türkiye bir yol alacaktır. " şeklinde konuştu.

Son seçim anketleriyle ilgili soruya da yanıt veren Kandemir, "Vatandaşımız 'yine umudumuz AK Parti'de' diyor. Türkiye büyüyerek bu sınamalardan çıkacaktır, bunu sahalardan görüyoruz." dedi.

Ekonomide atılacak adımlara ilişkin bilgi veren Kandemir, "Burada tabii bizler sokağın sesini dinliyoruz. Vatandaşımız müsterih olsun. Bizler birçok meseleyi yönetmiş ülkeyiz. Bu geçici dalgaların nihayetinde çok güzel bir ortama bağlanacağına inanıyorum. Tüm aktörler çalışıyor. Milletimizin gönlü rahat olsun. AK Parti döneminde milletimiz enflasyona ezdirilmemiştir. Bu dönem çok geniş bir ferahlamayı göreceğiz. Özellikle dar gelirli vatandaşlarımızı rahatlatacak müdahaleleri göreceğiz. İşçi ve memurlarla müzakereler vardı. Son dönemde bu kadar mutlu bir toplu sözleşmeye imza atılmamıştı. Devamı gelecek. Hiç kimsenin endişesi olmasın." dedi.

Haberler.com - Ekonomi Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (25)
COVİD 19:Bunların Allah bir dediğinde bile oturup bir düşünmek lazım ! Duydunuz mu Ak Parti döneminde milleti enfilasyona ezdirmemiş :))) Yav bunlar Enfilasyonun ne olduğunu da bilmiyor herhalde ! Tüm gelişmiş ülkeler faizleri artırıp denge sağlarken bizimkiler (!) faiz indiriyor gelir seviyesi dengesi tepetaklak oluyor ! Yahu asgari ücreti 4000 tl yapsan ne yapmasan ne ? Kaşıkla verip KEPÇE ile aldıktan sonra ! Neyse Parola 2023 ;) Cevap Yaz 1 1 Yayından Kaldır
Bayram D:Memurlar bu kadar mutlu sözleşmeye imza atmamıştı derken neyi kastediyor acaba. Memursen başkanınımı ? %5 zam artı enflasyon oranınımı ? 3 aylık enflasyon 4.17 oldu. daha geride üç ay var. Yüzdelik oran bari açıklamayın boştan yere. Sendikaları kaldırın zaten bi fonksiyonları kalmadı, memuru emekliyi enflasyon oranına bağladınız. Hiç değilse 1 puan olsun refah payı verin. Devletin açıkladığı enflasyon oranı gerçekmiki. Şöyle bir çarşıya pazara bi bakın hiç devletin açıkladığı enflasyona uyuyomu? Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
tarafsızgörüş:1- Devlette 1 yıl boyunca makam araçalrı alımını durdurun. 2- Tüm devlet dairelerinde tasarruf yapmaya geçilsin. 3- Yurt dışına ihraat yapabilecek iş insanlarına ihracat konusunda danışmanlık desteği verilsin. Bırakın boş boş onu bunu suçlamayı. Muhalefetin memleketi kurtaracak projesi var mı? Cevap Yaz 21 22 Yayından Kaldır
Tüm 25 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title