Ege'de Konser ve Eğlenceler İptal Ediliyor

Ege'de Konser ve Eğlenceler İptal Ediliyor

Ege'de Konser ve Eğlenceler İptal Ediliyor
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Doğan HABER AJANSI İZMİR Büyükşehir Belediyesi, Soma'da meydana gelen maden faciası nedeniyle konser etkinliklerini iptal ederken, kent merkezinde yer alan 6'sı dev led ekran olmak üzere 54 ekranını da kararttı.

Doğan HABER AJANSI

İZMİR Büyükşehir Belediyesi, Soma'da meydana gelen maden faciası nedeniyle konser etkinliklerini iptal ederken, kent merkezinde yer alan 6'sı dev led ekran olmak üzere 54 ekranını da kararttı. Ege Bölgesi'ndeki üniversiteler de düzenlenen bahar şenliklerindeki konser ve eğlenceleri iptal etmeye başladı.

İzmir'de Büyükşehir Belediyesi'nin hizmet ve projelerinin tanıtıldığı ekranlarda, sabah saatlerinden itibaren siyah zemin üzerine başsağlığı mesajı yazıldı. İlk etapta bugün Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde verilecek 'Kerem Görsev Quartet' konseri ile 15 Mayıs Perşembe akşamı İzmir Sanat'ta gerçekleştirilecek 'Siyah-Beyaz Tuşlar Eşliğinde Türküler ve Şarkılar' dinletisi ertelendi. Karşıyaka Belediyesi tarafından bu yıl 13'üncü kez düzenlenen ve 16-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan Karşıyaka Çiçek Festivali kapsamındaki konserler, Soma'daki maden faciası nedeniyle iptal edildi. Festival kapsamında Bostanlı Pazaryeri'nde kurulacak çiçek ve fidan satış stantlarının etkinliklerine devam edeceği, ancak akşam saatlerinde başlayacak tüm eğlence programlarının gerçekleşmeyeceği bildirildi.

ÜNİVERSİTELERDE DE İPTAL ETTİ

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nce (ÇOMÜ) düzenlenen 19'ncu Bahar Şenlikleri de Soma maden ocağındaki facia nedeniyle üçüncü gününde iptal edildi. ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner ise yaptığı yazılı açıklamada, milletlerin acılarını ve sevinçlerini birlikte yaşadıklarını, Soma ilçesinde yaşanan büyük facianın da herkesin ortak matemi olduğunu belirtti.

BOZCAADA'DA GREV İZNİ

Çanakkale'nin Bozcaada İlçesi'nin CHP'li Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz da ilçede düzenlenen voleybol turnuvasının bugünkü maçlarının ülkeyi yasa boğan facia nedeniyle iptal edildiğini açıkladı ve olaydan büyük üzüntü duyduğunu ifade etti. Belediye Başkanı Yılmaz, grev hakkını kullanmak isteyen belediye işçilerinin de bugün idari izinli sayılacağını belirtti.

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ'NDE KONSER PTALİ

Pamukkale Üniversitesi'nde bugün düzenlenecek olan Kolpa konseri ile yarın akşamki Gülşen konserleri ile tüm etkinliklerin iptal edildiği belirtildi. Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Hüseyin Bağcı, "Tüm ulusumuz yasta. Hepimizin yüreği yanıyor. Bu koşullarda konser ve diğer etkinlikler düzenlenemezdi. 17 Mayıs akşamı bitmesini planladığımız bahar şenlikleri iptal edildi" diye konuştu.

MUĞLA'DA ÜNİVERSİTE ŞENLİKLERİ İPTAL

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) tarafından düzenlenen 20. Bahar Şenlikleri de iptal edildi. MSKÜ Rektörlük makamından yapılan yazılı açıklamada, "Manisa'nın Soma İlçesi'ndeki kömür işletmesinde meydana gelen elem verici olay sebebiyle üniversitemiz 20. Bahar Şenlikleri iptal edilmiştir. Maden faciasında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, ailelerine sabır, yaralılara acil şifa diliyoruz" denildi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Çok Okunan Haberler

title