Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın 41. Ölüm Yıldönümü

Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın 41. Ölüm Yıldönümü

06.05.2013 20:44 | Son Güncelleme: 06.05.2013 20:44
Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın 41. Ölüm Yıldönümü

İzmir'de Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın 41.ölüm yıldönümü nedeniyle NATO üssü önünde basın açıklaması yapan Emek Partisi ve Emek Gençliği üyeleri, NATO'yu ve ABD'yi protesto etti.

İzmir'de Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın 41. ölüm yıldönümü nedeniyle NATO üssü önünde basın açıklaması yapan Emek Partisi ve Emek Gençliği üyeleri, NATO'yu ve ABD'yi protesto etti.

Buca Şirinyer Tansaş önünde toplanan Emek Partisi ve Emek Gençliği üyesi bir grup, Menderes Caddesi boyunca yürüyerek NATO üssü önüne geldi. Güvenlik güçlerinin yoğun önlem aldığı eylemde, grubun NATO üssüne yaklaşmasına izin verilmedi. Grup adına basın açıklaması yapan Ceren Öztoprak, ABD'nin Ortadoğu'daki yeni stratejisine uygun olarak Türkiye topraklarına Patriot füzeleri yerleştirmek istediğini belirterek, füzelerin Suriye, İran ve diğer komşulara gerçekleştirilecek saldırılarda kullanılacağını savundu. Öztoprak, "Dünya halklarına kan kusturan NATO, ABD'nin Ortadoğu'daki yeni stratejisine uygun olarak Türkiye topraklarına Patriot füzeleri yerleştirmenin yanı sıra şu an karşısında durduğumuz yerde İzmir Buca'da NATO üssünde Kara Kuvvetleri Karargahı'na dönüştürerek, savaşın komuta merkezi yapıldı" dedi.

Öztoprak, "Türk, Kürt, Çerkez, Arap her milliyetten gençler hep birlikte bir kez daha haykırıyoruz. Türkiye NATO toprağı, gençlik NATO askeri olmayacak" diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın 41. Ölüm Yıldönümü - İzmir
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.11.2020 06:27:42. #1.15#
title