Çorum: Çorum'da Kaçak Rakı Operasyonu

Çorum: Çorum'da Kaçak Rakı Operasyonu

Çorum İl Jandarma Komutanlığı ile Çorum Emniyet Müdürlüğü Ekipleri Ortaklaşa Düzenledikleri Operasyonla Kaçak Rakı Ele Geçirildi.

Çorum: Çorum'da Kaçak Rakı Operasyonu

Çorum İl Jandarma Komutanlığı ile Çorum Emniyet Müdürlüğü ekipleri ortaklaşa düzenledikleri operasyonla kaçak rakı ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığı yaptığı çalışma sonrasında Çorum merkezde K.Ö. isimli kişinin kaçak rakı bulundurduğunu tespit etti. Jandarma ekiplerinin durumu Çorum Emniyet Müdürlüğü'ne bildirmesinin ardından harekete geçen Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından K.Ö'nün, Kale Mahallesi Cengiz Topel Caddesi üzerinde bulunan işyerine baskın düzenlendi. Yapılan baskında 4 kilo 126 gram kaçak rakı ele geçirildi. Polis tarafından ifadesi alınan K.Ö, rakıları cumartesi pazarında ismini bilmediği bir kişiden aldığını ve rakıları satmak için değil kendisinin içtiğini ve ailesinin içki içmesini tepkiyle karşılamaları üzerine rakıları işyerinde sakladığını beyan ettiği bildirildi. Emniyette ifadesi alınan K.Ö. sevk edildiği Cumhuriyet Savcılığı tarafından serbest bırakıldı.