FETÖ'ye 1,5 Milyon TL Yatıran Akın Çorap'ın Sahiplerine Hapis Cezası İsteniyor

FETÖ'ye 1,5 Milyon TL Yatıran Akın Çorap'ın Sahiplerine Hapis Cezası İsteniyor

FETÖ elebaşının talimatı üzerine Bank Asya'ya 1,5 milyon TL yatıran Akın Çorap'ın sahipleri hakkında, terör örgütü üyeliğinden 15 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Türkiye'nin en büyük beş çorap üreticisinden biri olan Akın Çorap şirketinin sahiplerine 'terör örgütü üyeliği' kapsamında dava açıldı. İhsan ve Ali Yarkın'ın 7.5 yıldan 15 yıla kadar hapisleri istendi. Soruşturma kapsamında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Akın Çorap'ın FETÖ elebaşının talimatı üzerine Bank Asya'ya 1.5 milyon TL yatırdığı ifade edildi.

YILLIK CİROSU 50 MİLYON LİRA

Yıllık cirosu 50 milyon TL'ye ulaşan Akın Çorap, geçtiğimiz sene Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) denetimine geçti. Hazırlanan iddianamede, şüpheli İhsan Yarkın'ın FETÖ ile bağlantılı Giresun İş Hayatı Derneği üyesi olduğu ve örgütün tepe yöneticilerinden Ahmet Kara ile telefon irtibatının bulunduğu belirlendi.

BANK ASYA'NIN ORTAKLARINDAN

Şirketin asıl sahibi baba Ali Yarkın'ın ise Bank Asya'nın ortaklarından olduğu ortaya çıkarıldı. Şüphelilerin şirketten FETÖ bağlantılı dernek ve vakıflara yaptığı himmet miktarına ise ulaşılamadı. (Kaynak: Sabah)