Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, İBB'nin söktüğü dikey bahçelere talip oldu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, İBB'nin söktüğü dikey bahçelere talip oldu

21.10.2020 21:45 | Son Güncelleme: 22.10.2020 00:54

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yüksek maliyeti nedeniyle söküp yerine grafiti çalışması yapmaya başladığı dikey bahçelere talip olduklarını bildirdi. Yılmaz, "Eminim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız bu talebimize olumlu cevap verecektir" dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, bir otelde gazetecilere yaptığı açıklamada, genel sekreterliğin 15 Ekim'de İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne iyi niyetli bir yazı yazdığını söyledi.

Yazıda, duvar süsü olarak kullanılan dikey bahçelerin atıl kalmaması, kullanılması için değerlendirebileceklerini anlatan Yücel Yılmaz, "Gerçekten kullanmak istediğimiz çok duvarımız var. İyi niyetli bir talepte bulunduk, inşallah İstanbul Büyükşehir Belediyesinden de olumlu dönüş bekliyoruz." diye konuştu.

"BUNLARIN HEPSİ ÜLKEMİZİN ORTAK DEĞERLERİDİR"

Balıkesir il sınırlarının geniş olduğunu, alt geçitler ile peyzaj ihtiyacının bulunduğu yerlerde dikey bahçeleri değerlendirmek istediklerini ifade eden Yılmaz, şöyle konuştu:

"Eminim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız bu talebimize olumlu cevap verecektir, çünkü hiçbir şeyin israf olmasını o da istemeyecektir. Biz konuyu basından takip ettik, söküldüğünü de görünce bir an önce talep yazımızı yazalım ki bizden önce kimse davranmadan alalım. Bunların hepsi ülkemizin ortak değerleridir. Bir yerde kullanılmıyorsa, mutlaka kullanılacak bir yer vardır. Biz de sağlam bir şekilde belediyemizde kullanmayı talep ettik. Biz çok iyi niyetli bir yazıyla talep ettik fakat sosyal medyada gündeme taşınmış, inşallah olumlu cevap gelir. Biz gerçekten Balıkesirimize yakışacağını düşünüyoruz."

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, İBB'nin söktüğü dikey bahçelere talip oldu

Kaynak: Anadolu Ajansı / Miraç Kaya

Haber Yorumları (26)
ALEX SCHALİN: Filozof. Senin gibi ördeklere alt yapı olsa ne olur olmasa ne olur......
FED: Adam zaten çevreye bir katkısı yok ve oldukça maliyetli diye kaldırmaya karar verdi. Kendi beğenmediği şeyi başkasına vermesi anlamsız olur. Sonuçta a şehrinde gereksiz maliyete neden oluyorsa b şehrinde de aynı maliyete neden olur. Anlamsız bir talep.
DEF: iyi yemişsin
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title