Bakan Coşkun'un Malatya Temasları

Bakan Coşkun'un Malatya Temasları

Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Yabancıların Türkiye'deki İstikrarı ve Gelişmeyi Anlamalarına Rağmen, Hala Türkiye'de Anlamayanların Olduğunu Söyledi.

Bakan Coşkun'un Malatya Temasları

Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, yabancıların Türkiye'deki istikrarı ve gelişmeyi anlamalarına rağmen, hala Türkiye'de anlamayanların olduğunu söyledi.

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası'nın Altun Yunus Tesisleri'nde düzenlenen mart ayı meclis toplantısında konuşma yapan Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Türkiye'de kalkınma hareketinin merhum Turgut Özal'la başlayıp, AK Parti iktidarıyla devam ettiğini belirtti. Bakan Coşkun, "Almanya'daki bir toplantıda, Türkiye'de 2 seçimin olacağı, ancak bir sıkıntının olmadığı ve yabancı yatırımların süreceği dile getirildi. Dışarı çıkınca, bizim basın mensupları seçimin ekonomide meydana getireceği etkiyi ısrarla sordular. Israrla söylüyoruz seçim ekonomisi olmayacak. Çünkü sıkıntılı günler geride kaldı" dedi.

Yabancıların Türkiye'deki istikrarı ve gelişmeyi anlamalarına rağmen, hala Türkiye'de anlamlarına olduğunu söyleyen Bakan Coşkun, Türkiye'nin iyiye doğru gittiğini, daha iyiye gideceğini vurguladı.

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya da, "IMF'ye borcumuz 23 milyar dolardan 8.5 milyar dolara düştü. Gayri safi milli hasıla 185 milyar dolardan 405 milyar dolara çıktı. Fert başına milli gelir 2 bin 280 dolardan 4 bin 500 dolara yükseldi. Hedefimiz 10 bin dolarlara çıkarmaktır" diyerek, rakamların Türkiye'nin nereden nereye geldiğini gösterdiğini kaydetti.

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mücahit Fındıklı'nın konuşmasından sonra Bakan Coşkun ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çetinkaya'ya, el dokuması halı ile tepside kuru kayısı hediye edildi.

Bakan Coşkun, Malatya Belediyesi'ni ziyaret edip, Sanayi Sitesi'nde kurulan Bölge Ölçü Ayar ve Laboratuarı'nı hizmete açtıktan sonra karayoluyla Elazığ'a gitti.

(NA-MEF-MEF-Y)