Aralarında ağrı kesici ve merhemlerin bulunduğu 52 ilaç geri ödeme listesinden çıkarıldı - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Aralarında ağrı kesici ve merhemlerin bulunduğu 52 ilaç geri ödeme listesinden çıkarıldı

Haberler.com / Erdem Aksoy - Haberler | Ekonomi

Resmi Gazete'de yayımlanan "Sağlık Uygulama Tebliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ" ile aralarında boğaz spreyleri, ağrı kesici, kas gevşetici krem ve merhemlerin bulunduğu 52 ilaç Sosyal Güvenlik Kurumu geri ödeme listesinden çıkarıldı. Eşdeğer ilaç taban fiyat uygulaması da yüzde 10'dan yüzde 5'e düşürüldü.

Resmi Gazete'de yayımlanan "Sağlık Uygulama Tebliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ" ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), 52 ilacı geri ödeme kapsamından çıkardı.

Bursa Eczacılar Odası Başkanı Okan Şahin, Antienflamatuar ilaçlar olarak adlandırılan boğaz spreyleri, ağrı kesici, kas gevşetici krem ve merhemlerin, kurumun geri ödeme listesinden çıkarıldığını söyledi.

Uygulamada eşdeğer ilaç taban fiyatında da değişikliğe gidildiğini ifade eden Şahin, "Limit yüzde 10'dan yüzde 5'e düşürüldü. Bu şu demek oluyor; vatandaş yüzde 5 daha fazla ilaç farkı verecek. Bazı ilaçlarla alâkalı en fazla bir kutu ödeme limiti getirildi" dedi.

Şahin, "Terapötik referans grubu oluşturuldu. Terapötik dediği ise mesela, bazı hastalar iki üç tansiyon ilaçları kullanıyor.İçerisinde birbirine benzer olanlar ödenmeyecek. Sadece bir kutu ödenecek" şeklinde konuştu.

Aralarında ağrı kesici ve merhemlerin bulunduğu 52 ilaç geri ödeme listesinden çıkarıldı

Aralarında ağrı kesici ve merhemlerin bulunduğu 52 ilaç geri ödeme listesinden çıkarıldı

Erdem Aksoy
Gündem Editörü Haberler.com - Ekonomi Haberleri
Haberler.com - Ekonomi Haberleri

Resmi Gazete, İlaç, Ekonomi, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (5)
Yasin Zandolu:Ak parti ilk geldiginde herseyi guzeldi simdi ise eski gunlere donduk bu ne agri kesiciler spreyler parayla o zaman millet ssk bagkur odemesin bosuna nasilsa oylede boylede parayla aliyoruz Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
Temel Kazancı:Topluluklar hak edildiği gibi yönetilir Cevap Yaz 1 41 Yayından Kaldır
ömer ihsan muşlu :Tabi sağlık bakanlığını soydular acısını milletten çıkarma gayretleri bu. Cevap Yaz 3 46 Yayından Kaldır
Tüm 5 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title