"Ara' Filmi Örf Adete Uyar mı?'

"Ara' Filmi Örf Adete Uyar mı?'

Eşcinsel Sahneleri Olan 'Ara' Filminin Oyuncusu Selen Uçer, Altın Koza Film Festivali'nde 'Bu Film Örfümüze Uyuyor mu? ' Diye Suçlandı.

EŞCİNSEL SAHNELERİ OLAN 'ARA' FİLMİNİN OYUNCUSU SELEN UÇER, ALTIN KOZA FİLM FESTİVALİ'NDE 'BU FİLM ÖRFÜMÜZE UYUYOR MU?' DİYE SUÇLANDI.

Geçen hafta yapılan Adana Altın Koza Film Festivali'ne sinemacılara gösterilen ilginç tepkiler damga vurdu. Bir yerel gazete muhabiri, içinde eşcinsel öğeler bulunan Ara filmiyle 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülünü kazanan Selen Uçer'e ağır ithamlarda bulundu. Yaşadıklarını anlatan ödüllü oyuncu, "Filmi izleyen biri 'Bu örf ve adetlerimize uyuyor mu, ayıp değil mi?' dedi. Ben de izleyip tepki duymasının bile filmin doğruluğunu gösterdiğini söyledim" dedi.

KORKTUĞUM OLDU

Festivalde, 'Made in Europe' filmiyle 'En İyi Yönetmen Ödülü'nü alan İnan Temelkuran da benzer bir protestoyla karşılaştı. Filmdeki küfürlü sahneler yüzünden eleştirilen Temelkuran şunları söyledi: Küfürden rahatsız olduğunu söyleyen bazı izleyiciler 'Niye bu kadar çok küfür var, buna sanat mı denir?' dedi. Oysa niyetim insanlara başka bir şey anlatmaktı. Filmi korka korka çekmiştim, korktuğum başıma geldi.

GERÇEKLER RAHATSIZ EDİYOR

Selen Uçer, "Ara filminde eşcinsellikle ilgili öğeler de var. Tüm hayatı negatifi ve pozitifiyle gösteriyor. Ama insanlar bazı gerçeklerden hoşlanmıyor" dedi. Festivalde gösterilen 'Made in Europe' filmi de küfürlü sahneler nedeniyle eleştirilerden nasibini aldı.

Kaynak: Gecce