AK Parti'li Karamık ODTÜ Öğrencilerine Girişimcilik Semineri Verecek

AK Parti'li Karamık ODTÜ Öğrencilerine Girişimcilik Semineri Verecek

AK Parti Adana milletvekili aday adayı Sunay Karamık siyasi faaliyetleriyle 'akademik' görevlerini birlikte yürütüyor.

AK Parti'li Karamık ODTÜ Öğrencilerine Girişimcilik Semineri Verecek

AK Parti Adana milletvekili aday adayı Sunay Karamık siyasi faaliyetleriyle 'akademik' görevlerini birlikte yürütüyor. Karamık, yoğun seçim çalışmalarının yanında ODTÜ Girişimcilik Kolu öğrencilerinin yoğun talebi üzerine 31 Mart Perşembe günü girişimcilik konusunda Ankara'da bir seminer verecek.

Çalışma hayatı boyunca binlerce çocuk ve gence, 'kendini tanıma ve hedef koyma' eğitimleri vererek onların hayatlarında yeni bir sayfa açmalarını sağlayan Sunay Karamık, "Önce yetkili kurullarımız ardından milletimizin tercihleri doğrultusunda milletvekili görevine seçilirsem, geliştireceğimiz projelerle gençlerimizin meslek ve iş sahibi olma süreçlerinde ihtiyaçları olan gerekli alt yapı ve motivasyonun sağlanmasına dönük çalışmalar yapacağız" dedi.

Karamık, ODTÜ Girişimcilik Günleri kapsamında davet edildiği seminerin öğrencilerin önceki sunumlarından etkilenip özellikle kendi ismini vermesi nedeniyle planlandığını ifade etti. Karamık, "Ulusal Gençlik Parlamentosu Akdeniz Bölgesi Kent Konseylerinden sorumlu yürütme kurulunun daveti üzerine söz konusu girişimcilik seminerini vereceğim. Seminerde ismimin öne çıkmasının nedeninin 'takım ruhunu bilen bir lider olmam' olduğu ifade edildi" şeklinde konuştu.

"Şehrimizin gençleri sorumluluk alma konusunda son derece istekli. Kişisel gelişim, meslek ve iş sahibi olma, yeni şeyler öğrenme, iş hayatına hazırlanma, kendi ayakları üzerinde durabilme konularında motivasyonları oldukça yüksek" diyen AK Parti Adana milletvekili aday adayı Karamık, "Adanamız için geliştireceğimiz yeni projelerle onların geleceğe daha bir ümitle bakmalarını sağlayacağız" diye konuştu.

Karamık, "Şehrimizin işsizlikte Türkiye istatistiklerine göre ilk sıralarda çıkmasının üstesinden gelebilecek projeleri, siyasi iktidarımız, sivil toplum kuruluşları ve iş dünyasıyla el ele vererek hep birlikte geliştireceğiz." ifadesini kullandı. - ADANA

Kaynak: CHA