AK Parti Bünyan İlçe Kongresi Yapıldı

AK Parti Bünyan İlçe Kongresi Yapıldı

AK Parti Bünyan İlçe Kongresi Yapıldı
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

AK Parti Bünyan 4.Olağan İlçe Kongresi yapıldı.

AK Parti Bünyan 4. Olağan İlçe Kongresi yapıldı.

Belediye Düğün Salonu'ndaki kongreye TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, AK Parti Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel, AK Parti İl Başkanı Ömer Dengiz, ilçe ve belde belediye başkanları ile partililer katıldı.

Milletvekili Karayel, burada yaptığı konuşmada, AK Parti'nin iktidara gelişinin 10. yılında çok büyük değişiklikler olduğunu söyledi.

Anayasa değişikliği için 12 Eylül'deki referandumla Türkiye'nin karanlık günlerden aydınlığa çıkarıldığını vurgulayan Karayel, şunları kaydetti:

"Türkiye, dünya milletleri içerisinde demokratik bir ülke olarak hak ve hürriyetlerin kullanıldığı konuma geldi. 12 Eylül, bir dönemin kapanışı, bir döneminde açılışı olarak hafızalardaki yerini alacak. 12 Eylül, geçmiş dönemlerin karanlık sayfalarının militarist anayasadan, demokratik anayasaya geçişin başlangıcı oldu. Anayasanın değişmesi ile adalet ve yargı yerine oturmuş oldu. Türkiye'deki tüm kurumların yetki sınırları belirlendi. Böle olunca da Ergenekon çözülmeye başladı. Türkiye gerçekten vatanına, milletine saygın hizmet eden insanların görev aldığı bir ülke haline geldi. Bizler ülkemizi sahipleniyor ve hepsine sahip çıkıyoruz. Kayseri milletvekilleri olarak da öncelikle şehrimize sahip çıkma gayreti içindeyiz. Yardımların ve kamu kaynaklarının şehrimizde kullanılması için çalışıyoruz. Bunların en belirgin örneklerinden biri, önümüzdeki yıl temelini atacağımız 3 bin 500 kişilik kampüsü içine alan Bünyan Yarı Açık ve Kapalı Cezaevi olacak. Bünyan'ın daha çok hizmete layık olduğunu düşünüyoruz. Bu hizmetler için elimizden gelen gayreti göstereceğiz."

İl Başkanı Ömer Dengiz de, terör saldırılarında şehit olan askerlere ve Van depremi sonucu hayatını kaybedenlere başsağlığı dileyerek başladığı konuşmasında, AK Parti hükümetinin ısrarlı ve dik duruşu sayesinde terörün biteceğini vurguladı.

İlçe kongrelerinin startını Bünyan'da verdiklerini belirten Dengiz, şunları söyledi:

"Bünyan'da sadece AK Parti'lilerin değil, tüm vatandaşlarımızın hizmet alması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Türkiye, Kayseri ve Bünyan'daki bu birlikteliğimiz devam ettiği sürece, dünyaya örnek bir parti olarak gösterileceğiz. Bir takım halinde hep birlikte hareket ederek, 'bu takımın dışında kaldım' demeden, gücenmeden bu birlikteliğimizi sürdürerek, başarılara imza atacağız. Bu bir bayrak yarışıdır. Bu bayrak yarışında geride kalan, yorulan arkadaşlarımız olacaktır. Önemli olan bu arkadaşlarımızın, yerine daha genç ve bu yarışı kaldıracak arkadaşlarımıza bayrağı bırakarak, fedakarlık yapmasıdır."

Konuşmaların ardından yapılan seçimde AK Parti Bünyan İlçe Başkanı Süleyman Yıldırım, göreve yeniden seçildi.

Yıldırım, Bünyan'da yönetim olarak uyum içerisinde çalıştıklarını ve çalışmaya da devam edeceklerini belirtti.

- KAYSERİ

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title