Adıyaman: Adıyaman'da Otobüs Kundaklandı

Adıyaman: Adıyaman'da Otobüs Kundaklandı

Adıyaman-malatya Arasında Yolcu Taşımacılığı Yapan Ak Tur Firmasının Bir Otobüsü Kundaklandı.

Adıyaman: Adıyaman'da Otobüs Kundaklandı

Adıyaman-Malatya arasında yolcu taşımacılığı yapan Ak Tur firmasının bir otobüsü kundaklandı.

Adıyaman'ın Yeşilyurt Mahallesi'nde bir ara sokakta bulunan otobüs, henüz kimliği belirlenemeyen kişi veya kişiler tarafından dün gece geç saatlerde benzin dökülerek yakıldı. Alev alan otobüsün tekerleklerinin patlamasıyla uyanan mahalle sakinleri, olayı itfaiye ekiplerine haber verdi. İtfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Yangında koltukları, tekerlekleri, tavan ve motor kısmı tamamen yanan otobüs kullanılamaz hale geldi.

Otobüsün sahibi Ak Tur Yönetim Kurulu Başkanı Abuzer Kuruş, daha önce de defalarca saldırıya uğradıklarını belirtti. Yapılan saldırılara rağmen yolcu taşımaya devam edeceklerini belirten Kuruş, ''Kundaklamayı yapanları tahmin ediyoruz. Daha önce güpe gündüz şoförlerimize saldırdılar, araçlarımıza zarar verdiler. Biz kesinlikle misillemede bulunmayacak ve kendi işimize bakacağız'' dedi.

Araç şoförü Ali Çil ise, aracın yanmasının kundaklama olduğunu ve benzinle yakıldığı için söndüremediklerini ifade etti.

Yaklaşık bir yıl önce kurulan ve Adıyaman-Malatya arasında yolcu taşımacılığı yapan Ak Tur firmasının otobüslerinin iki defa daha kundaklandığı, otobüslerin yollarının kesildiği ve silahla ateş edildiği öne sürüldü. Polis, olayların büyümemesi için güvenlik önlemini artırdı.