Adana Demirspor Adanaspor'u 4-2 Yendi

Adana Demirspor Adanaspor'u 4-2 Yendi

Adana Demirspor'da, teknik direktör Mustafa Uğur, "Oyuncularımızın kısa sürede isteklerimizi sahaya yansıtma gayretleri bizi ilerisi için çok mutlu etti." dedi.

Adana Demirspor Adanaspor'u 4-2 Yendi

PTT 1. Lig'de Adanaspor'u 4-2 yenen Adana Demirspor'da, teknik direktör Mustafa Uğur, "Oyuncularımızın kısa sürede isteklerimizi sahaya yansıtma gayretleri bizi ilerisi için çok mutlu etti. Adanaspor karşısında alınan galibiyet anlamlı" dedi.

Uğur, maç sonrası yaptığı açıklamada, göreve yeni geldiğini hatırlatarak,

"Önemli bir galibiyet aldık. Adanaspor karşısında alınan galibiyet anlamlı. İlk yarı oynanan oyun keyif vericiydi. İkinci yarı ise daha önce alınan sonuçların etkisi oldu. Adanaspor da ikinci yarı arzulu ve istekliydi. Bizim açımızdan ne istediğini bilen ve alan bir takım vardı, mutluyum" diye konuştu.

Uğur, bir gazetecinin "Kısa sürede takımda ne değiştiğini" sorması üzerine, oyuncuları mental olarak hazırlamasının rahat futbol oynamalarına etkisi olduğunu söyledi.

-Adanaspor cephesi-

Adanaspor Teknik Direktörü Levent Eriş de "şaka gibi" bir ilk yarı geçirdiklerini belirterek, bireysel hatalardan gol yediklerini ve bunun da kopmalara neden olduğunu söyledi.

Yaklaşık 1,5 yıldır takımın başında olduğunu ve bugünkü kadar üzüldüğünü hiç hatırlamadığını belirten Eriş, "Adanaspor taraftarına böyle bir gün yaşatmayı yakıştıramadım. Ben kendi adıma özür diliyorum, çok üzgünüm. Kaldırabileceğimiz bir skor değil. Antrenörlük hayatımda alışık değilim. Umarım arkadaşlar gereken dersleri çıkarır" dedi.

Bugün final niteliğinde bir maç oynadıklarını anlatan Eriş, şöyle devam etti:

"Biz geçen yıl da bir final maçını çıkartamadık. Bu bazı kardeşlerimizin eksikliğinden kaynaklanmıştı. Bu da bir final maçıydı. Top Adana Demirspor'u sevdi. İlk yarı kalemize gelen 4 top gol oldu. Bakacağız, değerlendireceğiz. Söylenecek çok bir şey yok. Mağlubiyetin faturası banadır. Ben tüm mağlubiyetlerde faturayı üzerime alırım. Demek ki takımı tam hazırlayamamışım."

Muhabir: Anıl Bağrık/ Volkan Kaşık/ Ömer Hakan Kibar

Yayıncı: Erdem Gültekin - ADANA

Kaynak: AA