(A) Milli Takım Hazırlıklarını Sürdürdü

(A) Milli Takım Hazırlıklarını Sürdürdü

13. Avrupa Futbol Şampiyonası Finallerine Hazırlanan (A) Milli Futbol Takımı, Hazırlıklarını Bu Akşam Yaptığı Antrenmanla Sürdürdü.

(A) Milli Takım Hazırlıklarını Sürdürdü

13. Avrupa Futbol Şampiyonası finallerine hazırlanan (A) Milli Futbol Takımı, hazırlıklarını bu akşam yaptığı antrenmanla sürdürdü.

Almanya kampını tamamlayarak dün İsviçre'ye gelen ay-yıldızlıların, bu akşam spor merkezinde yaptığı çalışmaya, tüm futbolcular katıldı. Arka adalesinde hafif sakatlığı bulunan Tuncay, kondisyoner eşliğinde takımdan ayrı hafif koşu yaptı.

Kültür-fizik çalışmasıyla başlayan idmanda, teknik direktör Fatih Terim, futbolcularına iki takım halinde tam sahada kanat-hücum organizasyonlarıyla rakip savunmanın arkasına atılan toplarda gol çalışması yaptırdı. Terim, daha sonra çift kale maçta, Portekiz maçının taktik çalışmasını gerçekleştirdi.

Terim, çift kale maçta hücum organizasyonalarının yanı sıra savunmada görev yapan oyuncularına da hata yapmaması için sık sık uyarılarda bulundu. Antrenman, iki takımın, iki kale önünde kanat ortalarına yapılan gol vuruşu ve kaleyi cepheden gören şut çalışmasıyla tamamlandı.

Bu arada Emre Aşık ve Servet, idmanda ayak bileklerine aldıkları darbe nedeniyle çalışmanın son bölümüne katılmadılar.

Milli takımın antrenmanını izlemeye gelen Türk basın mensupları, antrenmanın yapıldığı spor merkezine girişlerinde, İsviçre ve özel güvenlik güçleri tarafından sıkı bir aramadan geçirildi.

İsviçre polisinin, Türk gazetecilerin tek tek fotoğraflarını çekmesi de dikkatlerden kaçmadı.

Kaynak: AA