29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajları

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajları

Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Üzülmez, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Dolayısıyla Kutlama Mesajı Yayımladı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajları

Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Üzülmez, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Üzülmez, mesajında şunları kaydetti:

'Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan Kurtuluş Savaşı ile tarihte eşine az rastlanır bir başarı gerçekleştirilmiştir. Yaşanılan tüm zorluk ve sıkıntılara rağmen inanç ve kararlılıkla kazanılan bu zafer Milletimize kayıtsız şartsız egemenliği temin eden Cumhuriyeti armağan etmiştir. Milletimizin Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum.'

Seydişehir Belediye Başkanı Abdülkadir Çat da, Türk milletinin yeniden doğuşu ile kurulan Cumhuriyetin 87. yılını kutlamanın onur ve gururunu yaşadıklarını belirtti.

Türkiye Cumhuriyeti'nin Ulu Önder Atatürk'ün gösterdiği yolda çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmak ve çıkmak için her alanda atılımlar yaptığını bildiren Çat, bağımsızlık mücadelesinin tüm dünyaya örnek olduğunu vurguladı.

Çumra Belediye Başkanı Yusuf Erdem de, Cumhuriyet Bayramı'nın 87. Yıldönümünü kutladı.

Erdem, mesajında büyük Önder Atatürk'ün eşsiz dehasının eseri olan Cumhuriyetin 87. Yıldönümünü kutlamanın haklı gururu ve onurunu yaşadıklarını bildirdi.

Makina Mühendisleri Odası Konya Şubesi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mete Kalyoncu da, milletin Cumhuriyet rejimi ile kazandığı değerleri, toplum hayatının vazgeçilmez unsuru olarak benimsediğini, karşılaştığı sorunları Cumhuriyet'e olan bağlılığı sayesinde birlik ve beraberliğinden ödün vermeden aşmayı bildiğini bildirdi.

Cumhuriyet'in dili, bayrağı, marşı ve başkenti ile temel niteliklerinin değiştirilemeyeceği, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün korunacağının unutulmaması gerektiğini vurgulayan Kalyoncu, egemenliğini şimdiye kadar korumasını çok iyi bilmiş bir milletin bundan sonra da korumasını çok iyi bileceğini kaydetti.

(EKİP-MUM-MRS-ÜNS) - KONYA