27 Nisan Haberleri

27 Nisan haber, 27 Nisan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

27 Nisan - 23.11.2020
15 yaşındaki çocuğa dayak davasında iki şüphelinin tutuklanması talebi reddedildi
KAĞITHANE'de fabrikada çalışan 15 yaşındaki çocuğa işyerinde dayak atılması ve bu anların kameraya kaydedilmesine ilişkin iki şüpheli hakkında hazırlanan iddianameyi kabul eden mahkeme, şüphelilerin tutuklanması talebini reddetti.  Kağıthane'de bir fabrikada çalışan ve 7 yıl önce beyin ameliyatı olan 15 yaşındaki Enes Y.'nin aynı işyerinde çalışan 30 yaşındaki Yücel B. tarafından darp edilmesi, darp anlarının Bayram S.K. tarafından cep telefonuyla kayda alınmasıyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca kısa sürede iddianame hazırlanmıştı. Şüphelilerden Bayram S. K'nin "Beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı canavarca hisle yaralama" suçundan 8 aydan 2 yıla kadar hapsi istenmişti. Şüphelilerden Yücel B. hakkında ayrıca  "Beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı silahla yaralama" ve "Beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı canavarca hisle yaralama" suçundan toplam 1 yıl 2 aydan 3 yıl 6 aya kadar hapis talep edilmişti. İddianamede, şüphelilerin işledikleri suçla toplumda uyandırdıkları infial, eğlenmek amaçlı yaşı küçük mağduru darp etmiş olmaları, atılı suçun mağdurun geleceği üzerindeki olumsuz etki dikkate alınarak iddianame kabul edildiğinde tutuklanmaları da istenmişti.  27 NİSAN'DA HAKİM KARŞISINA ÇIKACAKLAR İddianame, gönderildiği İstanbul 20. Asliye Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. Mahkeme, savcılığın şüphelilerin tutuklanması yönündeki talebini ise reddetti. Mahkeme, ilk duruşmanın 27 Nisan'da yapılmasına da karar verdi.
27 Nisan - 19.11.2020
Eski Korgeneral İyidil'in yargılanmasına devam edildi
FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin 6 sanığın yargılandığı davada, Ankara 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi, 27 Nisan 2018'de verdiği kararda, sanıklar eski KKK EDOK Muhabere ve Muharebe Eğitim Destek Komutanı Korgeneral Metin İyidil, eski Tümgeneral EDOK Kurmay Başkanı Hamza Koçyiğit ve eski Tuğgeneral Harekat Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Lütfi İhsan Yanıkoğlu'na, 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.
27 Nisan - 2.11.2020
Son dakika haberi | Johnny Depp, Sun gazetesine açtığı iftira davasını kaybetti
Davanın geçmişi Sun gazetesi, 27 Nisan 2018'de 57 yaşındaki Depp'in, Heard'ü dövdüğünü öne süren bir haber yayımlamıştı.
27 Nisan - 28.10.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
Keşir, Meclis'in 27 Mayıs, 12 Eylül, 12 Mart, 28 Şubat ve 27 Nisan'da tarihin karanlık koridorlarına da tanıklık ettiğini belirterek, "En ağır güne de 15 Temmuz'da, benim de içinde bulunduğum bir grup milletvekili arkadaşımızla birlikte burada bizzat şahit olduk.
27 Nisan - 25.10.2020
Haftanın tarihine bakış
2017- Dünya Sağlık Örgütünün yayımladığı rapora göre, salgının ortaya çıktığı 27 Nisan'dan bu yana Yemen'de kolera nedeniyle 2 bin 180 kişi hayatını kaybetti.
27 Nisan - 22.10.2020
Eski Korgeneral Metin İyidil ve 2 sanığın yargılanmasına yeniden başlandı
FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine yönelik görülen davada aldığı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutanlığı (EDOK) Muhabere ve Muharebe Eğitim Destek Komutanı eski Korgeneral Metin İyidil'in de arasında bulunduğu 3 sanığın yargılanmasına yeniden başlandı.  FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin 6 sanığın yargılandığı davada, Ankara 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi, 27 Nisan 2018'de verdiği kararda, sanıklar eski KKK EDOK Muhabere ve Muharebe Eğitim Destek Komutanı Korgeneral Metin İyidil, eski Tümgeneral EDOK Kurmay Başkanı Hamza Koçyiğit ve eski Tuğgeneral Harekat Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Lütfi İhsan Yanıkoğlu'na, 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.
27 Nisan - 12.9.2020
Başkan Yıldız: "12 Eylül darbesi emperyalist bir projedir"
Başkan Yıldız açıklamasında, "Türkiye'de 1960 askeri darbesiyle başlayan 71 muhtırasıyla devam edip 12 Eylül'le bütün sistemi emperyalistlerin direktifleri doğrultusunda değiştiren darbeler silsilesi, 28 Şubat, 27 Nisan e-muhtırası ve nihayet 15 Temmuz darbe girişimiyle devam etti.
27 Nisan - 12.9.2020
Memur-Sen İl Temsilcisi Öner: "12 Eylül darbesi emperyalist bir projedir"
Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner; 12 Eylül darbesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. 12 Eylül darbesinin emperyalist bir proje olduğunu vurgulayan Öner, "12 Eylül, bir başbakanın, iki bakanın idam edildiği, siyasetçilerin derdest edildiği, binlerce insanın cezaevlerine doldurularak işkenceden ve dayaktan geçirildiği kanlı bir darbedir. Darbeciler, 12 Eylül'de ülkeyi büyük bir hapishaneye dönüştürerek, insanımızın hürriyetini gasp etmişlerdir. Türkiye'de 1960 askeri darbesiyle başlayan 71 Muhtırasıyla devam edip 12 Eylül'le bütün sistemi emperyalistlerin direktifleri doğrultusunda değiştiren darbeler silsilesi, 28 Şubat, 27 Nisan e-muhtırası ve nihayet 15 Temmuz darbe girişimiyle devam etti" dedi.
27 Nisan - 11.9.2020
Hak-İş Genel Başkanı Arslan'dan 12 Eylül mesajı Açıklaması
Konfederasyon olarak kuruldukları günden bu yana, 12 Eylül askeri darbesine, 28 Şubat postmodern darbesine, 27 Nisan e-bildirgesine, 27 Mayıs 1960 darbesine, 15 Temmuz hain darbe girişimine ve siyasi parti kapatmalarına karşı çıktıklarını ifade eden Arslan, her zaman demokrasiden ve özgürlüklerden yana olduklarını vurguladı.
27 Nisan - 11.9.2020
HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan: "Bütün antidemokratik müdahaleleri reddediyoruz"
HAK-İŞ Konfederasyonunun kurulduğu günden bu yana 12 Eylül askeri darbesine, 28 Şubat 'postmodern' darbesine, 27 Nisan 'e-bildirgesine', 27 Mayıs 1960 darbesine, 15 Temmuz darbe girişimine ve siyasi parti kapatmalarına karşı çıkıldığını aktaran Arslan, "Her zaman demokrasiden ve özgürlüklerden yana olduk.
27 Nisan - 11.9.2020
Esed rejimi, İsrail'in Halep'e hava saldırısı düzenlediğini ileri sürdü
Esed rejimi, İsrail'in 31 Ağustos'ta Şam'ın güneyine, 1 Mayıs'ta ülkenin güney kesimine, 27 Nisan'da başkent Şam yakınlarına, 20 Nisan'da Humus ilinin doğusundaki Tedmur (Palmira) bölgesine ve 31 Mart tarihinde de Humus'un doğusuna saldırdığını ileri sürmüştü.
27 Nisan - 31.8.2020
ABD'de ikinci kez Kovid-19'a yakalanan gençteki virüsün genetik dizilimi farklı çıktı
Bilim insanları, 27 Nisan'a kadar iyileşen ve mayıs ayında Kovid-19 testi iki kez negatif çıkan hastanın, mayıs sonunda yeniden rahatsızlandığını, ateş, baş ağrısı, baş dönmesi, öksürük, bulantı ve kusma şikayetleriyle hastaneye başvurduğunu kaydetti.
27 Nisan - 28.8.2020
Şişecam'ın tek çatı altında birleştirmesi hissedarlar tarafından onaylandı
Şişecam'dan yapılan açıklamaya göre, Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları AŞ'nin ana iştirakleri konumundaki Anadolu Cam Sanayii AŞ, Denizli Cam Sanayii ve Ticaret AŞ, Paşabahçe Cam Sanayii ve Ticaret AŞ, Soda Sanayii AŞ ve Trakya Cam Sanayii AŞ'yi devralmak suretiyle birleşmesine ilişkin çalışmalar 30 Ocak 2020 tarihinde başlatılmış, 27 Nisan 2020 tarihinde SPK'ya yapılan resmi başvuru ise 23 Temmuz 2020 tarihinde onaylanmıştı.
27 Nisan - 21.8.2020
Kuzey Makedonya Meclis Başkanlığına ikinci kez Talat Caferi seçildi
Caferi meclis başkanlığına ilk kez 27 Nisan 2017 yılında seçilmişti.
27 Nisan - 7.8.2020
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal'dan dövizdeki hareketliliğe ilişkin açıklama Açıklaması
18 yıldır yaşanan her zorlukta, bu durumu AK Partiden kurtulma fırsatı olarak görenlerin, bugün tüm dünyanın yaşadığı küresel salgından kaynaklanan zorlukları ve dövizdeki hareketliliği fırsat olarak görüp yine umutlandıklarını belirten Ünal, şöyle devam etti: "Her seferinde olduğu gibi milletimizin güvenini yaralamak, umudunu kırmak için harekete geçtiler. Evet, tüm dünya ile birlikte zor zamanlardan geçiyoruz. Bu tür zamanlarda kaygılanmak, endişe duymak normal. Bu yönde kaygılar dile getirilebilir. Fakat geçmişe dönüp baktığımızda 18 yıldır 'her ne pahasına olursa olsun AK Parti'den kurtulmalıyız' lobisi hiç durmadı. Nelere umut bağlamadılar ki. Her seferinde 'bu defa kurtulacağız' dediler ve biz her seferinde kararlılıkla inandığımız yolda milletimizle beraber her engeli aşarak yürüdük." Ünal, geçmişte "ordu göreve" pankartları açanların, kapatma davası ile "bu sefer tamam" diyenlerin, 27 Nisan e-muhtırasını alkışlayanların, Gezi'de "altı ay alışveriş yapmayın ekonomi çöksün" açıklaması yapanların, FETÖ'nün yargı darbesinden medet umanların, MİT tırları operasyonu ile Türkiye'yi savaş suçlusu ilan etmeye kalkışanların, 15 Temmuz'a bel bağlayanların, Suriye'de PYD/YPG'ye "arkadaşlar" diyenlerin, sınırları güvence altına almak, toprak bütünlüğünü korumak için yapılan harekatlarda hezimet yaşamalarını bekleyenlerin, Libya'da darbecilerin yanında duranların ve Mavi Vatan'da Yunan tezlerini savunanların hep hayal kırıklığına uğradıklarını vurguladı.
27 Nisan - 7.8.2020
Nijerya'da Kovid-19 vaka sayısı 45 bini aştı
Nijerya'da şubat ayında görülen ilk Kovid-19 vakası ardından 27 Nisan'da ülkede ilk sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti.
27 Nisan - 30.7.2020
Son dakika haberi... Afrika'da Türkiye'nin diplomasi ufku genişliyor
Togo Gine körfezinin kıyısında bir Batı Afrika ülkesi olan Togo Cumhuriyeti, yaklaşık 8 milyon nüfusa ve 37 farklı etnik gruba sahip. Alman sömürgeciliği döneminde bir kıyı köyünün adını alan ülke, günümüzde yaklaşık 55 bin kilometrekarelik bir alana sahip. Togo'nun Atlas okyanusu sahilleri 16-19. yüzyıllar arasında köle ticaretinin en yoğun gerçekleştiği bölgelerden biri. 1885 yılında gerçekleştirilen Berlin Konferansı'yla Alman sömürgesi olarak kabul edilen ülkenin, Birinci Dünya Savaşı'nın ardından doğusuna Fransızlar, batısına da buraya "Gana" adını veren İngilizler hakim oldu. 1946 yılında BM'nin halkın kendi kendini yönetebileceğini öngören San Francisco Antlaşması'nı takiben başlayan özerklik hareketleri 27 Nisan 1960'ta Togo Cumhuriyeti'nin kurulmasıyla sonuçlandı.
27 Nisan - 30.7.2020
Japonya'da 75 yıldır dinmeyen acı: Hiroshima ve Nagasaki
Hedefler seçildi ABD Devlet Başkanı Franklin Delano Roosevelt'in 12 Nisan 1945'te ölmesiyle başkanlık koltuğuna oturan Truman, zaman kaybetmeden atom bombasının atılması için gerekli süreci başlattı. 27 Nisan 1945'te düzenlenen Hedef Tetkik Komitesi'nin ilk toplantısında 17 bölge hedef olarak seçilmek üzere incelemeye alındı.
27 Nisan - 24.7.2020
Şişecam'ın tüm faaliyetlerini tek çatı altında birleştirmesine SPK'dan onay
Şişecam Topluluğu'nun tüm faaliyetlerini tek çatı altında toplamak üzere Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) yaptığı başvuru onaylandı. Şişecam'dan yapılan açıklamaya göre, topluluk tüzel kişilik ve hissedarlık yapısında sadeleşmeye giderek, Borsa İstanbul'da işlem gören ana iştirakleri Anadolu Cam, Denizli Cam, Soda Sanayii ve Trakya Cam ile birlikte Paşabahçe Cam'ı Şişecam çatısı altında konsolide edilmesine ilişkin çalışmalar 30 Ocak tarihinde başlatılmış, 27 Nisan tarihinde ise SPK'ya resmi başvuru yapılmıştı.
27 Nisan - 22.7.2020
Basın Çalışanlarının Haklarının İyileştirilmesi Çalıştayı
Milli bilincin en damıtılmış, en saf halinin 15 Temmuz 2016 gecesi görüldüğünü ifade eden Altun, şöyle konuştu: "Şunu çok iyi biliyoruz ki Türkiye demokrasi tarihi, milletimizin vesayetçilere karşı verdiği mücadelenin tarihidir. Bu mücadelenin tek bir nedeni vardı esasında, millet, sadece kendi iradesi ile yönetilen bir Türkiye tahayyül etti. Dolayısıyla bu millet 27 Mayıs'tan 12 Mart'a, 12 Eylül'den 28 Şubat'a, 27 Nisan'dan 15 Temmuz'a kadar hep bağımsızlık ve demokrasi için mücadele etti.
27 Nisan - 20.7.2020
Son dakika haber | Ankara Barosu, savcılığa savunma gönderdi
'HERHANGİ BİR DİNİ DEĞERİ AŞAĞILAMA KASTIMIZIN OLMADIĞI AÇIKTIR' Ankara Barosu, yapılan basın açıklamasında hiçbir suç unsuru bulunmadığını, aksine açıklamanın cinsel yönelimi ve nikahsız yaşam tercihi nedeniyle insanlığın bir kesimine yönelik nefret söyleminin eleştirilmesinden ibaret olduğunu ileri sürerek, "Baroların insan haklarını savunmak ve korumak şeklindeki kanuni görevinin yerine getirilmesi ve ifade özgürlüğünün kullanılması kapsamındaki böyle bir basın açıklamasının, demokratik bir toplumda suç olarak nitelendirilmesi mümkün değildir. Kaldı ki şikayete konu basın açıklamamızın kasıtlı olarak çarpıtılması çabasına karşın yaptığımız 27 Nisan 2020 tarihli diğer açıklamamız herhangi bir dini değeri aşağılama kastımızın bulunmadığını açıkça göstermekte olup yayınlandığı şekli ile dilekçemiz ekinde sunulmuştur.
27 Nisan - 17.7.2020
Bozdağ: "(İfade özgürlüklerinin kısıtlandığı iddiası) Muhalif diye kapatılan bir medya ismi söyler...
İlk defa Türkiye'de yeni darbeler, muhtıralar olmasın diye tedbir alan, duruş ortaya koyan hükümet AK Parti hükümetidir, Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın liderliğindeki Cumhuriyet hükümetleridir. 15 Temmuz, son darbe teşebbüsüdür. AK Parti iktidara geldikten sonra pek çok başka darbe teşebbüsleri de oldu. 367 kararının verildiği Anayasa Mahkemesi, ben o kararı Meclisin iradesine bir darbe olarak görürüm. Çünkü parlamento cumhurbaşkanını seçemedi. Arkasından 2008'in başında Milliyetçi Hareket Partisi ile AK Parti anlaştı, yükseköğrenimde başörtüsünü serbest bırakan bir düzenleme yaptı. Arkasından 14 Mart 2008'de AK Parti'ye kapatma davası açıldı. Cumhurbaşkanımız dahil, aralarında ben de varım 72 kişiye siyasi yasak talep edildi. Eğer bu dava kabul edilseydi, Cumhurbaşkanımıza yasak konulsaydı, hükümet, Anayasa Mahkemesi kararıyla düşmüş oluyordu. Çünkü Başbakan düşünce, hükümet otomatik düşüyor Anayasa'ya göre. Bu da ayrı bir yargı yoluyla bir başka darbe teşebbüsüdür. 27 Nisan e-bildirisi de öyle.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: 27 Nisan Haberleri | 27 Nisan Haber - Haberler - 27 Nisan haberleri, son dakika 27 nisan haber ve gelişmeleri burada. 27 Kasım Cuma koronavirüs tablosu açıklandı mı? 27 Kasım Cuma günü Türkiye'de bugün koronavirüsten kaç kişi öldü, kaç kişi iyileşti
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.12.2020 20:06:31. #1.15#
title