Zıco: Maçın Hakkını Veremedik

Zico,Galatasaraylı Oyuncuların Final Havasında Olduklarını Gösterdiklerini Belirterek, 'Maçın Hakıkını Veremedik ' Dedi.

Zıco: Maçın Hakkını Veremedik

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, 1-0 yenildikleri derbi maça futbolcularının normal bir mücadeleymiş gibi çıktıklarını, buna karşılık Galatasaraylı oyuncuların final havasında olduklarını gösterdiklerini belirterek, ''Maçın hakıkını veremedik '' dedi.

Brezilyalı teknik adam, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, futbolcularının gerekli azmi göstermediğini, final maçı havasında mücadele eden Galatasaray'a karşılık veremediklerini kaydetti.

İlk oyuncu değişikliğini erken yapmak zorunda kaldıklarını, kaleci Volkan'ın kasığındaki durumu nedeniyle diğer değişikliklerde düşünmek zorunda kaldıklarını anlatan Zico, şunları kaydetti:

''Ancak ortaya koyduğumuz oyunu ve yenilgiyi bunlara bağlayamayız. Maçın hakkını vermedik. Derbi maça çıkıyoruz ama özellikle normal bir maça çıkıyormuş gibi davrandık. Oyuncularım önemini kavradığı zaman zaten oyunun sonları yaklaşmıştı. Galatasaray, final havasında olduğunu gösterdi. Biz yalnızca bunu göstermediğimiz için maç bizim adımıza zor geçti. Kısacası maçın hakkını vermedik.''

Brezilyalı teknik adam, sarı-kırmızılı ekip karşısında iletişim eksikliğinden bir gol yediklerini söyledi.

Tansiyonu yüksek bir derbi maç yaptıklarını vurgulayan Zico, özellikle bu tip maçlarda futbolcuların kafalarının rahat olması gerektiğini belirterek, maçla ilgili özetle şunları kaydetti:

''Futbolcuların kafalarını rahat tutmaları ve kendilerini güvenli bir biçimde sahaya sunmaları gerekiyor. Bunu yapabilen takımlar, daha iyi performans gösterebilen takımlardır. Rakibinizin oyundan düştüğü anları yakalayabilirseniz maçı lehinize çevirebilirsiniz. İletişim eksikliğinden 1 gol yedik. Hatayı yaptık, rakibimiz değerlendirdi. Henüz yitirilmiş ya da kazanılmış birşey yok 2 takım adına. Önümüzde daha 2 maçımız var. Görevimiz bu 2 maçı da almak. Durum ortada diyebiliriz. Galatasaray'ın bugünkü skordan sonra elbette ki bir üstünlüğü var ama hala 2 maçımız var. Yediğimiz gol iletişim hatası.''

Zico, ''Fenerbahçe sezonu kupasız kapatmayla karşı karşıya. Bu sözleşmenizi uzatmak gibi durumları etkiler mi?'' biçimindeki soruya verdiği yanıtta, ''Kendi işim adına gönül rahatlığıyla, Fenerbahçe için olumlu işler yaptığımızı söyleyebilirim'' dedi.

Kaynak: AA