Yüzme havuzu, hamam, sauna, masaj salonu ve lunaparkların faaliyetleri durduruldu

Yüzme havuzu, hamam, sauna, masaj salonu ve lunaparkların faaliyetleri durduruldu

01.12.2020 00:33 | Son Güncelleme: 01.12.2020 01:19

İçişleri Bakanlığı, 81 ilin valiliğine "Yeni Kısıtlama ve Tedbirler" konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre yüzme havuzu, hamam, sauna, masaj salonu ve lunaparkların faaliyetleri durdurulacak. Ganyan, iddia ve milli piyango bayilerinde içeriye müşteri kabul etmeksizin sadece kupon/ganyan yatırma işlemi yapılabilecek.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliğine 'Sokağa Çıkma Kısıtlamaları' konulu genelge gönderildi.

Buna göre, yüzme havuzu, hamam, sauna, masaj salonu ve lunaparkların faaliyetlerinin durdurulacak. Ganyan, iddia ve milli piyango bayilerinde içeriye müşteri kabul etmeksizin sadece kupon/ganyan yatırma işleminin yapılabilecek.

AVM VE SEMT PAZARLARI İÇİN MÜŞTERİ SAYISI KURULLAR TARAFINDAN BELİRLENECEK

Her AVM ve semt pazarı için aynı anda kabul edilebilecek müşteri sayısının İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulları kararı ile ayrı ayrı belirlenecek. Ayrıca AVM'lerde ve semt pazarlarında daha önceki genelgelerde belirlenen kuralları/alınan tedbirleri takip etmekle sorumlu AVM Kovid­-19 sorumlusu ve pazaryeri yöneticileri ile zabıta/kolluk birimleriyle denetimlerin eksiksiz yapılacak.

AVM'LERE ÇALIŞANLAR VE MÜŞTERİLER HES KODU İLE ALINACAK

AVM'lere girişte çalışanlar ve müşteriler için HES kodu zorunluluğunun getirilmesi ve gerekli sorgulama yapıldıktan sonra herhangi bir olumsuzluğa rastlanmayan çalışan veya müşterinin AVM'ye kabul edilmesinin sağlanacak.

## 13769685##

## 13769710##

## 13769711##

## 13769697##

## 13769683##

Yüzme havuzu, hamam, sauna, masaj salonu ve lunaparkların faaliyetleri durduruldu
Haber Yorumları (3)
KOCA KURT: Hamamlar sıcak virüsün girmediği hijyenik ortamdır. Zaten virüs sıcak ortamda yaşamaz. Kapatıldıysa tüm ülkemizde 1 ay komple yasak olmalı. Orası şurası burası açık diğerleri kapalı. Olmaz. Esnaf kan ağlıyor Peki esnafın fatura sgk bağkur primleri ne olucak. Bu konuda Avrupa bizden çok çok üstün. Bizde esnafa kredi veriliyor. Bol bol sonrası esnaf alıyor kurtulmak için çırpındıkça batıyor. Ama diğer ülkelerde elektrik doğal gaz kira yardımı yapılıyor. Bizde de pandemi dolayısıyla kapanan iş yerlerine elektrik doğalgaz şirketleri sağolsun ihbarname gönderiyor
KVK: otellerdeki spa yı kapsıyormu anlamadım
FANİ: İnşaat ortamı güzellik merkezleri kuaför salonları bunlara yasak yoksa. Bırakın yasağı işçiler dolaşımda milyonlarca işçi yollarda arabalarda. Herşeyi muaf tutuyosanız niye yasak var diyosunuz inşaatlara bi gidin hergun hastalar çıkıyo yemekhane koşulları. Resmen virus taşıyo. Siz kafe restoran peşine düştünuz yazık değilmi bırak onlarda açık olsun. İşçi dışardaysa neden kafe restaurantlar kapalı ki?
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title