Yunanistan'da kamu çalışanları bir günlük greve gitti

Yunanistan'da kamu çalışanları bir günlük greve gitti

Anadolu Ajansı / Tevfik Durul - Haberler | Ekonomi

Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de kararlı tavrı nedeniyle eli kolu bağlanan Yunanistan'a bir darbe de vatandaşlarından geldi. Atina'daki kamu çalışanları, hükümetin ekonomi ve sosyal güvenlik politikalarını protesto amacıyla bir günlük greve gitti.

Yunanistan Kamu Çalışanları Federasyonu (ADEDY) ve Orta Eğitimciler Sendikasının (OLME) çağrısıyla yapılan grev ve protestolar, başkentteki günlük yaşamı olumsuz etkiliyor.

HASTANELERDE SADECE ACİL SERVİSLER ÇALIŞIYOR

Toplu ulaşım ve sağlık çalışanlarının da katıldığı grev nedeniyle metro, tramvay ve otobüs seferlerinin aksadığı kentte, devlet hastanelerinde sadece acil servisler hizmet veriyor.

UÇAK SEFERLERİNDE AKSAMALAR YAŞANIYOR

Sivil Havacılık Teşkilatı (YPA) çalışanlarının greve katılımları nedeniyle iç ve dış hatlarda yapılması planlanan uçak seferlerinde de aksamalar yaşanıyor.

POLİSLE GÖSTERİCİLER ÇATIŞTI

Öte yandan ADEDY, OLME ve diğer sendika üyeleri, Klaftmonos Meydanı'ndan parlamento binasının da bulunduğu Sintagma Meydanı'na yürümek istedi. Polisin, bir grup göstericinin molotofkokteylli saldırısına biber gazıyla yanıt verdiği gösteride, 10 kişi gözaltına alındı.

Yunanistan'da kamu çalışanları bir günlük greve gitti

Kaynak: Anadolu Ajansı / Tevfik Durul

Haber Yorumları (3)
BURUSLİ: bunlar aç ya avrupanın sıgıntısı yunanlılar ab olmazsa bunlar aclıktan multecılerden beter olur ben sunu soyleyeyım turkıye yuz mılyon nufusa yıne ıyı yetıyor kım ne derse desın
MY: sıra frenk ve alaman ların forsunu inirmede
KARA KUYU: onlar bizim halk gibi kendilerini güttürmüyorlar, haklarini öyle söke söke aliyorlar, burada acinacak ve gülünecek bir durum varsa oda Türk halkinin kendilerine yapilan haksizliklara karsi killarinin kipirdamasi. Demek coban koyunlarini iyice egitmis veya daha dogrusu gözlerini korkutmus.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title