Yerli Hava Savunma Sistemi HİSAR-O+, en uzak menzil ve en yüksek irtifadan hedefini vurmayı başardı

Yerli Hava Savunma Sistemi HİSAR-O+, en uzak menzil ve en yüksek irtifadan hedefini vurmayı başardı

Haberler.com - Haberler | Ekonomi

Türkiye, savunma sanayiinde S-400 ve Patriot tartışmalarını sona erdirecek bir başarıya imza attı. Yerli Hava Savunma Sistemi HİSAR-O+, bugüne kadar yapılan en uzak menzil ve yüksek irtifadaki testini, hedefini doğrudan vurup imha ederek başarıyla geçti.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, HİSAR-O+ Orta İrtifa Hava Savunma Sistemi'nin son testlerine ilişkin bilgi verdi.

Yapılan testin kapsamına dikkati çeken Demir, şunları kaydetti:

"HİSAR-A+ Sistemi'nin tesliminden sonra HİSAR-O+ Orta İrtifa Hava Savunma Sistemi'miz en son atışında bugüne kadar ülkemizde yapılan en uzak menzil ve en yüksek irtifadaki testini, hava hedefini doğrudan vurup imha ederek başarıyla geçti. Başta proje ortakları ASELSAN ve ROKETSAN olmak üzere, emeği geçen tüm paydaşlara teşekkürlerimizi sunuyoruz."

SABİT BİRLİKLERİ VE KRİTİK TESİSLERİ KORUYACAK

Türkiye'nin milli imkanlarla geliştirdiği HİSAR-O+ Sistemi, Türkiye'nin orta irtifa hava savunma ihtiyacının giderilmesinde kullanılacak. Savunma Sanayii Başkanlığının koordinesinde ASELSAN, ROKETSAN ve diğer paydaşların çalışmalarıyla geliştirilen sistem, özellikle sabit birliklerin ve kritik tesislerin hava savunmasını sağlayacak.

HAVADAN KARAYA ATILAN FÜZELERİ BERTARAF EDECEK

Sistemin, sabit ve döner kanatlı hava araçları, seyir füzeleri, insansız hava araçları ve havadan karaya atılan füzelerin oluşturduğu tehditleri her türlü hava koşulunda bertaraf etmesi hedefleniyor.

HİSAR-O+ Sistemi, hedef tespit, sınıflandırma, teşhis, takip, komuta kontrol ve atış kontrol fonksiyonlarını icra edebiliyor. Sistem, en gelişmiş teknolojiyle gelecekteki yeni ihtiyaçların ve özelliklerin ilavesine de imkan sağlıyor.

Yerli Hava Savunma Sistemi HİSAR-O+, en uzak menzil ve en yüksek irtifadan hedefini vurmayı başardı
Haber Yorumları (183)
ZEKİ. YILDIZ: Allah devletimize. Zeval. Vermesin bu. Memleket için. Bir cividahi. Yapanlardan allah raziolsun durmak yok. İnsallah. Yola. Hep beraber. Devam insallah. Tayyip baba. Allah. Omrunuzu. Uzun. Etsin
KURTALANHAN: Kadın cinayetlerinede bir çözüm bulsalar etkili kanunlar ve korumalar gibi, emin olun bunlara yer kalacaktir ,bu arada bende çok sevindim dışarıya olan bağimliliğimız azalacak diye
VATANSEVER: HAYIRLI OLSUN. İNŞAALLAH DEVAMI GELİR.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title