Tarsus Belediyesi'nin Üreticiye Verdiği Marul Fidelerinin Hasat Zamanı Geldi - Haberler
Haberi Paylaş

Tarsus Belediyesi'nin Üreticiye Verdiği Marul Fidelerinin Hasat Zamanı Geldi

ANKA - Ayten Dilan Özgür - Yerel
 - Güncelleme:

Tarsus Belediyesi’nin 'Miras Ata Tohumu Projesi' kapsamında vatandaşlara destek olmak amacıyla verdiği ve ekimi yapılan Tarsus kıvırcık marul ve yerli çeşit marul fideleri hasada hazır hale geldi.

Tarsus Belediyesi'nin 'Miras Ata Tohumu Projesi' kapsamında vatandaşlara destek olmak amacıyla verdiği ve ekimi yapılan Tarsus kıvırcık marul ve yerli çeşit marul fideleri hasada hazır hale geldi.

Tarsus Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü, Miras Projesi kapsamında organik, sağlıklı ve yerli tarım ürünlerinin yaygınlaştırılmasını sağlamak ve çiftçilere destek olmak amacıyla marul fidesi dağıtımı yapmıştı. Bu kapsamda üretici Hüsne Güllü'nün 5 dekarlık alanına ekilen 10 bin yerli 10 bin ata tohum olmak üzere toplam 20 bin marul fidesi hasada hazır hale geldi.

"KÜÇÜK ÜRETİCİ DESTEKLİYORUZ"

Ata ve yerli tohumun yaygınlaşmasına yönelik çalışmaların Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan'ın desteğiyle devam ettiğini bildiren Belediye Başkan Yardımcısı Osman Polat, "Belediyemiz bünyesinde Başkanımız Haluk Bozdoğan'ın üreticiye vermiş olduğu destek ile yetiştirdiğimiz olduğumuz "Miras Ata Tohumu" projesi kapsamında Tarsus kıvırcık marul ve yerli marul çeşidinin yetiştirildiği alandayız. Kamber höyüğü köyünde üreticimize fideleri teslim etmiştik. Biz Tarsus Belediyesi olarak kıvırcık marulu önemsiyoruz, çünkü Tarsus'un yerli çeşidi.  Bu kapsamda küçük üreticiyi destekliyoruz. Şu an vermiş olduğumuz destek ile yetişen marulların hasat zamanı. Desteklerimiz yerine ulaşıyor mu, projemiz sonuca eriyor mu onun için geldik. Fideler gayet sağlıklı bir şekilde yetişmiş ve gelişimleri çok güzel, iyi bir kazanç elde edilecek. Üreticimize teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

"GÜZEL BİR KAZANÇ SAĞLAYACAĞIM, DESTEKLERİNDEN ÖTÜRÜ BELEDİYE BAŞKANIMIZA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM"

Üretici Hüsne Güllü, Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan'a teşekkürlerini ileterek, "Başkanımıza teşekkür ederim. Her daim bizlere destek oldu, üreticiyi hiç yalnız bırakmadı. Ben fide talebinde bulundum ve hemen elime ulaştı. Ardından yetiştirdim ve şimdi hasat edilecek. Güzel bir kazanç sağlayacağım, desteklerinden ötürü belediye başkanımıza çok teşekkür ederim" diye konuştu.

ANKA / Ayten Dilan Özgür - Yerel

Yerel Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.
title