Haberler

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Alim Pınarı Yayla Şenlikleri'ne katıldı

Güncelleme:

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Alim Pınarı Yayla Şenlikleri'ne katıldı. Yayla sakinleri tarafından manilerle karşılanan Başkan Esen, Alim Pınarı'nı Antalya'nın en güzel yaylalarından biri haline getireceklerini söyledi.

ANTALYA (İHA) – Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, 18. Alim Pınarı Yayla Şenlikleri'ne katıldı. Yayla sakinleri tarafından manilerle karşılanan Başkan Esen, Alim Pınarı'nı Antalya'nın en güzel yaylalarından biri haline getireceklerini söyledi.

Nüfusunun büyük bölümünü Karatepe Mahallesi sakinlerinin oluşturduğu Alim Pınarı Yaylası'nda geleneksel hale gelen yayla şenliklerinin 18'incisi gerçekleştirildi. Konyaaltı Belediyesi'nin katkılarıyla Alim Pınarı Yaylası Güzelleştirme Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen şenliğe Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen de katıldı. Şenliğin sunucusu tarafından Başkan Esen'e ithafen seslendirilen "Semih Esen Başkan derler onun adına/Ne zaman sıkışsak yetişir yaylamızın imdadına/Yüreği büyük, yüzü güleç yiğit adam/Bu halk doyamadı hizmetlerinizin tadına/Yayla başlamadan yolları yaptı/Başkaları gibi düz gitmedi, bu yana da saptı/Siz ne dersiniz bilmem ama bence şimdiden oyları kaptı" şeklindeki mani vatandaşlar ve Esen tarafından uzun süre alkış aldı.

Alim Pınarı'nın Alevi Bektaşi kültürüne mensup Tahtacıların yaylası olduğunu ifade eden Başkan Esen, "Şenlik günü aynı zamanda aşure gününe de denk geldi. Burada matem orucu tutan dostlarımızın da olduğunu biliyorum. Bu anlamda, tutulan oruçların da Hak katında kabul olmasını diliyorum" dedi.

Dünyadaki bütün insanların Hz. Hüseyin'i tekrar tekrar hatırlaması gerektiğinin altını çizen Başkan Esen, "Herkesin Hz. Hüseyin'in şahsında ve onun hayat hikayesinde, insanlığa dair erdemleri, dürüstlüğü, düzgünlüğü, vefayı, ölsen de dostunu satmamayı tekrar hatırlamasını ve gitgide daha fazla insan tarafından bu değerlerin benimsenmesini diliyorum" dedi.

Şenliğe katılan ilk başkan

Şenlik öncesi Alim Pınarı'nın yol sorununu çözüme kavuşturmuş olmaktan duyduğu memnuniyeti de dile getiren Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, "Buradaki hizmetlerimiz devam edecek. Burayı çok daha güzel, Antalya'nın en bilinen yaylalarından biri haline getireceğiz. Burası bunu hak ediyor. Hepinizi seviyoruz. Katılan herkese teşekkür ediyorum'" dedi.

Alim Pınarı Yaylası Güzelleştirme Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Özer Gök ise, 18 yıldır yapılan şenliğe ilk defa bir belediye başkanının katıldığını vurgulayarak, Başkan Semih Esen'e teşekkür etti. - ANTALYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yaşam

Semih Esen Konyaaltı Antalya Yaşam Haberler

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title