Varlık Fonu Yönetim Kurulu, Milli Bir Görev Saydıkları Kurumdan Maaş Almamaya Karar Verdi

Varlık Fonu Yönetim Kurulu, Milli Bir Görev Saydıkları Kurumdan Maaş Almamaya Karar Verdi

13.09.2018 09:06 | Son Güncelleme: 13.09.2018 12:12

Başkan Erdoğan liderliğinde toplanan Varlık Fonu Yönetim Kurulu, bünyesinde bulunmayı milli bir görev saydıkları kurumdan maaş almamayı kararlaştırdı.

Türkiye Varlık Fonu yönetim kurulu üyeleri, bünyesinde bulunmayı milli bir görev saydıkları kurumdan maaş almamayı kararlaştırdı. Erdoğan'ın Başkanlık yaptığı yönetim kurulu toplantısına, başkan vekili olarak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ta katıldı.

YENİ YÖNETİMLE İLK TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Türkiye Varlık Fonu, yapısı ve işleyişine ilişkin esaslarda yapılan değişikliğin ardından ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi.
Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığındaki toplantıya, başkan vekili olarak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile yönetim kurulu üyeleri Selim Arda Ermut, Hüseyin Aydın, Rifat Hisarcıklıoğlu, Erişah Arıcan, Fuat Tosyalı ve Zafer Sönmez katıldı.

MAAŞ ALMAMA KARARI ALINDI

Toplantıda, yönetim kurulu üyeleri, bünyesinde bulunmayı milli bir vazife gördükleri Türkiye Varlık Fonu'ndan maaş almamaya karar verdi.

VARLIK FONU'NUN YENİ YÖNETİMİ

Resmi Gazete'de dün yayımlanarak yürürlüğe giren karara göre, Türkiye Varlık Fonu AŞ'nin Yönetim Kurulu Başkanı Başkan Recep Tayyip Erdoğan oldu. Söz konusu kararla şirketin Genel Müdürlüğü görevine ise Zafer Sönmez getirildi.

VARLIK FONU 2016 YILINDA KURULDU

Türkiye Varlık Fonu, sermaye piyasalarında araç çeşitliliği ve derinliğine katkı sağlamak, yurt içinde kamuya ait varlıkları ekonomiye kazandırmak, dış kaynak temin etmek ve stratejik, büyük ölçekli yatırımlara iştirak etmek amacıyla 2016 yılında kuruldu.

Fon ile reel sektör yatırımlarına ve stratejik öneme sahip şirketlere finansman sağlanarak kalkınmanın hızlandırılması, yüksek ve sürdürülebilir büyüme yakalanması ve ekonomik istikrarın önünün açılması amaçlanıyor.

Varlık Fonu Yönetim Kurulu, Milli Bir Görev Saydıkları Kurumdan Maaş Almamaya Karar Verdi

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Varlık Fonu Yönetim Kurulu, Milli Bir Görev Saydıkları Kurumdan Maaş Almamaya Karar Verdi - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.10.2020 16:24:52. #1.14#
title